Передплата 2024 «Добра кухня»

У когось пенсія зросте на 66 гривень, у когось — на 660

У зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1 грудня перерахують пенсії для окремих категорій пенсіонерів

Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Як повідомила «ВЗ» заступниця начальника ГУ Пенсійного фонду України у Львівській області Руслана Іванкова, з 1 грудня 2022 року відбудеться підвищення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 66 грн — з 2027 грн до 2093 грн. Це є підставою для перерахунку розмірів мінімальної пенсії за віком та доплати за понаднормовий стаж (непрацюючим пенсіонерам), надбавок і підвищень, мінімальних пенсійних виплат, максимальної пенсії, які залежать від прожиткового мінімуму.

Тож мінімальна пенсія з 1 грудня становитиме 2093 грн, максимальна — 20 тисяч 930 грн (максимальна пенсія не повинна перевищувати 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність). Розмір підвищення у кожного пенсіонера визначається індивідуально та залежить від того, чи є в пенсійній виплаті складові, розмір яких базується на прожитковому мінімумі.

«Із 1 грудня 2022 року у непрацюючих пенсіонерів віком до 70 років, які мають необхідний страховий стаж (чоловіки — не менше 35 років, жінки — не менше 30), розмір мінімальної пенсійної виплати не може бути меншим ніж 2 тисячі 500 гривень, — пояснила Руслана Іванкова. — Якщо розмір їхньої пенсійної виплати з урахуванням надбавок, підвищень, інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 2 тисяч 500 гривень, встановлюється доплата до пенсії - в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру. Тим, хто має меншу тривалість страхового стажу, доплата встановлюється до розміру, пропорційного до наявного в них страхового стажу. Ця доплата враховується у подальших перерахунках. Тим, хто отримує „страхову“ пенсію, має повний страховий стаж і продовжує працювати, доплата до 2 тисячі 500 грн або до розміру, визначеного пропорційно наявному стажу, встановлюється з дати звільнення з роботи».

Схожі новини