Передплата 2024 ВЗ

Окупанти перебільшують свої «перемоги» поблизу Бахмута, — аналітики

  • 29.11.2022, 11:15
  • 529

нещодавні заяви окупантів про просування поблизу Бахмута не свідчать про неминуче оточення міста російськими військами.

Фото ілюстративне із мережі
Фото ілюстративне із мережі

Відтак, геолокаційні знімки свідчать, що ворог, ймовірно, захопив село Озаріанівку, яке розташоване за 15 км на південний захід від Бахмута.

Тим часом аналітики стверджують, що наразі у відкритих джерелах немає жодних доказів, які б доводили заяви окупантів про захоплення Курдюмівки, Кліщіївки, Андріївки, Зеленопілля, Підгороднього та Спірного з наміром оточити Бахмут з півдня і сходу.

В Інституті вивчення війни наголосили, що російські джерела у межах тривалої інформаційної операції поширюють неправдиві заяви про просування навколо Бахмута, а тому нещодавні повідомлення про чергові успіхи можуть бути частиною цієї інформоперації.

Однак аналітики запевнили, що навіть якщо російським військам дійсно вдалося взяти під контроль населені пункти на південь від Бахмута, то їхні здобутки все одно не загрожують критично важливим трасам Т0513 (Бахмут-Сіверськ) та Т0504 (Бахмут-Костянтинівка), які є для українських військових підрозділів основними наземними шляхами сполучення з містом. Існує також мережа менших сільських доріг, які з'єднують з Бахмутом через північний захід міста.

Аналітики інституту пишуть, що найближчі до Бахмута російські позиції в Кліщіївці та Підгородньому ведуть безпосередньо до підготовлених українських оборонних укріплень у місті та його західних і північних селах-сателітах. російські війська, щоб пройти далі, повинні будуть перетнути три кілометри полів, які майже не мають прикриття і укриття, а тому, скоріш за все, вони не зможуть швидко виконати це завдання.

Так, підсумували аналітики, просування російських військ навколо Бахмута навряд чи матиме ефект на оперативному рівні та не буде швидким.

Схожі новини