Картини пише… робот

Штучний інтелект створив десятки полотен за мотивами українських пісень

Ці картини малював штучний інтелект. Фото ЛНТУ
Ці картини малював штучний інтелект. Фото ЛНТУ

«Несе Галя воду», «Ой, у лузі червона калина», «Разом нас багато, нас не подолати», «Дикі танці», «Батько наш Бандера», «Стефанія-мамо», «А вона…», «Танець пінгвінів». Ці та чимало інших пісень народних та улюблених українських виконавців з’явилися у новій інтерпретації - художній. Кожна ця композиція тепер існує у барвах. Картини за мотивами пісень намалював… штучний інтелект!

Унікальну роботу провели у Луцькому національному технічному університеті. Ідея алгоритму для штучного інтелекту виникла під час вибору теми дипломної роботи для студента Сергія Бабія. Дослідження провели спільними зусиллями дві кафедри — «Комп'ютерні науки» та «Інженерія програмного забезпечення». І вийшло неймовірно цікаво.

— Людина, коли читає текст чи слухає пісню, уявляє собі картинку, базуючись на власному досвіді. Було цікаво побачити, як уявляє це штучний інтелект, — каже старший викладач кафедри комп’ютерних наук ЛНТУ Юрій Лук’янчук і додає: — Процес перетворення тексту в зображення насправді доволі простий. Штучний інтелект вибирає найбільш вживані слова пісні, тоді робить пошук по зображеннях в мережі, сортує їх, фільтрує і узагальнює отриманий результат. Так формується його власне зображення, яке водночас є і унікальним, і частково подібним на підібрані ним же картинки.

Полотна «робота» виставили на продаж. Усі виручені кошти університет передасть Збройним силам України.

До речі, першими навчила штучний інтелект переводити музику у зображення компанія Microsoft. Але там пішли іншим шляхом. Їхня праця базувалася на аналізі картин художника-абстракціоніста Василя Кандинського, який колись жив в Одесі й згодом став одним з основоположників «світломузики». Кандинський вважав, що звук має нерозривний зв’язок з геометричними фігурами, тому його можна зобразити на полотні. Луцькі дослідники ж вирішили проаналізувати не творчість однієї людини, а зображення, якими найчастіше цікавляться різні українці.

Схожі новини