Україна просить США надати далекобійні ракетні системи

  • 04.10.2022, 11:40
  • 571

Україна просить США передати далекобійні ракетні системи ATACMS з умовою узгоджувати цілі ураження

Далекобійні ракетні системи. Фото із мережі
Далекобійні ракетні системи. Фото із мережі

Так в Україні хочуть подолати опір Вашингтона, який побоюється можливої ескалації.

Про це передає CNN.

ЗМІ інформує, що український уряд пропонує США «повну й постійну видимість» переліків російських цілей, які планується уражати ATACMS. Це фактично дає США можливість забороняти удари по території рф, які у Вашингтоні можуть розцінити як ознаку ескалації та навіть втягування в російсько-українську війну.

«Ми, по суті, точно описали, які конкретно цілі нам потрібно уразити на нашій території, які ми не можемо досягти тим, що ми маємо зараз. Категорії цілей зрозумілі та не змінюються», — розповів CNN співрозмовник з українського боку на умовах анонімності.

Йдеться, зокрема, про логістичні шляхи, аеродроми, авіабази та склади зброї на півдні й сході України, включно з окупованим Кримом. Відомо, що ATACMS також дозволять Україні уражати місця запусків іранських дронів, чого українські сили наразі зробити не можуть.

Водночас у Білому домі вважають, що Україні достатньо систем залпового вогню HIMARS, і варто зосередитися саме для них. Деякі співрозмовники CNN вважають, що сам факт погодження ATACMS може вважатися у Москві перетином «червоної лінії» та приводом називати США стороною конфлікту.

Один зі співрозмовників CNN з американського боку так пояснює відмову надавати ATACMS: «небагато користі, багато ризиків». Водночас у Києві вважають, що причина передусім у небажання Вашингтона подолати «психологічний поріг».

Армійські тактичні ракетні системи ATACMS — це ракети класу «земля-земля», які можуть літати на відстань близько 300 кілометрів, що приблизно в чотири рази більше, ніж ракети, які використовуються мобільними системами HIMARS, які США почали надсилати в Україну чотири місяці тому.


Джерело: CNN

Схожі новини