Війна з рф стала наслідком нашого керування країною за усі ці роки, — Данілов

  • 04.09.2022, 18:55
  • 798

Секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов впевнений, що росіяни розпочали війну проти України, втрутившись у Конституцію у 2004 році

Олексій Данілов. Фото із мережі
Олексій Данілов. Фото із мережі

«Я раніше говорив, що війна з росією розпочалася 2008 року. Але, проаналізувавши деякі події, зробив висновок, що усе почалося раніше», — пояснив Данілов.

Він зазначив, що рф стала активно діяти проти незалежної України ще у 2004 році.

«Мені шкода, що 8 грудня 2004 року депутати змінили Конституцію, позбавивши президента повноважень», — сказав секретар РНБО.

Він запевнив, що, хоч тоді вважалося, що це був компроміс, «тепер я можу сказати, що це була державна зрада».

За словами секретаря РНБО, потім були ще втручання в Основний закон України.

«Не всі знають, що 21 лютого 2014 року, коли вже були масові розстріли на Майдані, депутати так само втрутилися у Конституцію і в антиконституційний спосіб її змінили», — нагадав Данілов.

Він згадав також «Харківські угоди» 2010 року, які теж були антиконституційним втручанням в Основний закон, адже там був чітко вказаний термін перебування у Криму Чорноморського флоту рф.

Данілов зауважив, що втручатися в Конституцію можна, але це має відбуватися законно.

«У нас дуже часто політики ухвалюють ті чи інші рішення з кон’юнктури сьогодні на сьогодні. Та, якщо ви державник, то маєте розуміння, що повинні наперед думати, до яких наслідків все це призведе. Взагалі війна (з росією. — Ред.) — це наслідки нашого керування країною за усі ці роки. Як би це не було прикро говорити, але це так і є. Ми постійно вагалися то щодо, умовно кажучи, білих, то щодо червоних, і така була собі ситуація», — визнав секретар РНБО.

Схожі новини