Передплата 2025 «Добрий господар»

білоруси перекидають військову техніку до кордону з Україною, — ЗМІ

  • 03.09.2022, 19:15
  • 1 455

​​білорусь сконцентрувала біля кордону з Україною «гради» та С-300

білорусь стягує техніку до українського кордону. Фото із мережі
білорусь стягує техніку до українського кордону. Фото із мережі

Як повідомила моніторингова група «Беларускі Гаюн», збільшення військової активності білорусі зафіксоване в Брестській області, яка межує з Україною.

Зокрема, туди привезли «гради» та С-300.

Відомо, що від кінця серпня у район Бреста підвозять як машини постачання, так і важке озброєння.

30 серпня у Брест прибув ешелон зі щонайменше 20 одиницями техніки ЗС РБ і 4-ма пасажирськими вагонами. Серед озброєння були дві пускові частини ЗРК «С-300».

За даними моніторингової групи, ешелон був з технікою 115-го зенітно-ракетного полку Білорусі, який повернувся в Брест після навчань в рф.

Того ж дня в Брест прибув і другий ешелон з більш ніж 6-ма танками Т-72 ЗС РБ.

Уже 31 серпня в Дрогичинському районі у бік прикордонного села Адамове рухалися 5 БМП ЗС РБ, а в Пінську помітили 4 КамАЗи з гаубицями ЗС РБ.

2 вересня у напрямку Івацевичів з боку Берези помітили колону з 20 одиниць техніки ЗС РБ, де крім МАЗів і Уралів, рухалася і РЛС.

Увечері того ж дня на залізничну станцію «Брест-Південний» прибув ще один великий ешелон з військовою технікою: понад 13 бортових Уралів, понад 17 РСЗВ «Град», понад 12 Газ-66, 2 САУ 2С5 «Гіацинт-С» і 3 машини старшого офіцера батареї 1В12, а також кілька пасажирських і вантажних вагонів.

«Те, що ми бачимо, безумовно, є посиленням. Зокрема — поверненням частини техніки після навчань в рф. Поточне посилення також пов’язане з навчаннями, і така кількість військ недостатня для агресії проти України», — зазначили у «Беларускі Гаюн».