“Німецька залізниця допоможе Україні експортувати зерно”, - Анка Фельдгузен

Німецька залізниця активно співпрацює з українськими партнерами, щоб долучитися до експорту зерна

“Німецька залізниця допоможе Україні експортувати зерно”, - Анка Фельдгузен

Наразі тривають тестові перевезення через польський кордон, які мають завершитися найближчим часом. А у липні через залізницю можна буде експортувати зерно до Європи.

Про це повідомила на брифінгу у Львові (онлайн) Надзвичайний і Повноважний посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анка Фельдгузен.

Нагадаємо, в Україні зберігають 23 мільйони тонн зерна. Це залишки зернових, які через блокаду українських портів не встигли вивезти до початку збору нового врожаю. Через зупинку експорту зерна морським шляхом аграрна галузь втрачає приблизно 170 мільйонів доларів на день. Такі підрахунки зробило Міністерство аграрної політики України.

«Є надія, що буде можливість експортувати зерно через українські порти, — наголосила Анка Фельдгузен. — Але поки ми не впевнені, що порти вдасться розблокувати, експорт має йти через україно-польський кордон. Хочемо допомогти. Сподіваюся, що у липні тести завершаться, і ми зможемо щоденно експортувати зерно».

Про навчання українських солдатів на новій німецькій зброї

За її слровами, зараз українські солдати завершують навчання на новій зброї Panzerhaubitze 2000 (самохідна гармата-гаубиця розроблена німецьким концерном, призначена для знищення різних групових і точкових цілей, зокрема — укріплень, вогневих засобів).

«Ці гаубиці будуть дуже корисними на фронті, — наголосила Анка Фельдгузен. — Розумію, що в України мало часу. Кожен день гинуть солдати. Якби я керувала Україною, то була б дуже критичною не лише щодо Німеччини, але й щодо інших партнерів. Але Німеччина надійний партнер України. Наступним етапом у допомозі Україні буде постачання систем MLRS. А пізніше — сучасної система протиповітряної оборони IRIS-T».

Фото автора

Схожі новини