Митрополит Епіфаній вручив Порошенкові Хрест за заслуги перед ПЦУ, а Марині Порошенко - Орден княгині Ольги

  • 15.12.2021, 15:55
  • 514

П’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко разом з дружиною Мариною взяли участь у подячному Молебні з нагоди третьої річниці Об‘єднавчого Собору

Фото зі сайту "Європейської Солідарності"
Фото зі сайту "Європейської Солідарності"

Богослужіння у Михайлівському Золотоверхому соборі очолив предстоятель ПЦУ Блаженнійший митрополит Київський та всієї України Епіфаній.

Він висловив подяку Петру Порошенку за історичний внесок у становлення і розбудову Православної Церкви України.

«Ми зуміли організувати Об’єднавчий собор і отримати Томос від Вселенського патріарха про автокефалію. Але, посадивши дерево, його потрібно підливати, обрізати, доглядати. І всі ми разом робимо ці добрі справи в нашому спільному винограднику Божому», — звернувся він до Петра Порошенка.

«Українська Православна Церква завжди буде з вдячністю пам’ятати те, що було зроблено три роки тому, і те, що робиться повсякденно і в наш час. Тому що зараз ви допомагаєте, сприяєте в утвердженні і розбудові нашої помісної Української Православної Церкви», — зазначив Предстоятель.

Блаженнійший Епіфаній вручив Петру Порошенку високу церковну нагороду — Хрест за заслуги перед Православною Церквою України.

Очільник ПЦУ також відзначив церковною нагородою Марину Порошенко.

«Прийміть цей церковний Орден на честь Святої Рівноапостольної Княгині Ольги за жертовну любов та віддану працю на благо нашої Помісної Української Православної Церкви і побожного українського народу», — сказав Епіфаній.

П’ятий Президент України подякував Предстоятелю ПЦУ і закликав всіх українців до об’єднання.

«Я хочу закликати українців продовжити той шлях, який ми розпочали три роки тому, коли сотні парафій приєдналися до нашої Церкви і продовжують цей процес. Це правильна справа, це правильний шлях. Життя вже довело, що Православна церква України — це те, що об’єднає нашу країну, те, що дарує українцям духовну державність», — наголосив Порошенко.

П’ятий Президент зазначив, що пам’ятатиме все життя десятки тисяч людей на Софійській площі, які готові були стояти годинами і днями у молитві під час Об’єднавчого собору.

«Сталося те, про що мріяли й молилися десятки поколінь українців сотні років — щоб Господь послав нам диво Об’єднаної Православної Церкви. Диво автокефальної нашої церкви. Я хочу сказати, що Томос про автокефалію нашій церкві є хрещенням України у світі», — наголосив Порошенко.

Він особливо відзначив важливість молитви Православної Церкви України в часи, коли є загроза російського вторгнення.

«Нам потрібна молитва нашої Церкви, і нам потрібне об’єднання суспільства. Це велика робота, яку робить ПЦУ, бо вона молиться за об’єднання українців», — сказав п’ятий Президент України.

Петро Порошенко зауважив, що більше тисячі років Володимирове хрещення відкрило для українського народу шлях до європейської родини народів.

Фото зі сайту "Європейської Солідарності"
Фото зі сайту "Європейської Солідарності"

Читайте також: Церква вважає корупцію серйозним гріхом

Схожі новини