Передплата 2024 «Добрий господар»

Міністр Ткаченко подасть у відставку, - ЗМІ

  • 10.11.2021, 20:20
  • 661

Кабмін на закритому засіданні 10 листопада проголосував за відокремлення Держкіно від Міністерства культури та інформаційної політики України

Олександр Ткаченко. Фото з відкритих джерел
Олександр Ткаченко. Фото з відкритих джерел

Через це Олександр Ткаченко вранці 11 листопада подасть заяву про відставку до голови Верховної Ради.

Про це «Українська правда» дізналася із власних джерел.

«Міністр дізнався про результат постфактум, оскільки у цей час був у відрядженні в Парижі на 41 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО. Фактично, з подачі ОПУ Кабмін без погодження з Мінкультом перебрав повноваження до Держкіно щодо формування та реалізації політики в сфері кіно. Юридично такий орган, як Держкіно, не може залишатись у статусі ЦОВВ. Тепер Держкіно має стати Міністерством кіно», — розповів співрозмовник «УП».

Джерело «УП» називає відокремлення Держкіно «останньою краплею для Ткаченка»:

«Йому з лютого 2021 не затверджують створення окремих центральних органів виконавчої влади: Держінспекції та Держслужби охорони культурної спадщини, аргументуючи це тим, що все це треба залишити в міністерстві. Що так само суперечить логіці впровадження ЦОВВ», — прокоментував ситуацію співрозмовник.

Міністр був проти відокремлення Держкіно, адже, за словами співрозмовника, «це суперечить логіці реформи, розпочатої ще до того, як Ткаченко став міністром».

Йдеться про передачу операційних функцій у відповідні центральні органи виконавчої влади — Держмистецтв, Держкіно, донедавна Держтуризму, Держетнополітики тощо, коли за міністерством залишалася функція формування політики, стратегій та координація діяльності ЦОВВ та регіонів у сфері культури й медіа.

Читайте також: Кабмін звільнив очільника ДСНС

Схожі новини