Тестування на коронавірус: лабораторії перевантажені, результати - мінімум через тиждень

Вірусологічні лабораторії в різних містах Украіни повідомляють про перевантаження і неможливість проводити необхідну кількість тестування на коронавірус.

Зокрема, у Житомирі головний санітарний лікар області направив у місцеві лікарні листа, в якому повідомив, що вірусологічна лабораторія обласного лабораторного центру з 7 по 9 травня не буде приймати матеріали для ПЛР- досліджень, — повідомляє Ліга. Таке рішення ухвалене через те, що лабораторія завантажена на 8−9 днів наперед і не має можливості зберігати проби з підозрами на коронавірус, — йдеться у документі. Винятки будуть робити тільки для дітей та важкохворих пацієнтів.

Раніше про те, що не вистачає лабораторій для проведення тестувань на коронавірус, повідомляли і в столиці. «Наші лабораторії вже не справляються. Центральна лабораторія міста Києва, згідно з усіма нормами, повинна надавати результати тестів протягом 48 годин. Так от, уже непоодинокі випадки, коли результати тестів видають через три-чотири доби, тому ми наголошуємо про те, що потрібно як збільшити кількість самих тестів, так і відкривати ще лабораторії для визначення захворювань на коронавірус», — цитує голову комісії Ктвськоі міськради з питань охорони здоров"я Олега Гелевея «Суспільне». Він також наголосив, що в столиці катастрофічно не вистачає ПЛР-тестів, а влада запізнюється із заходами боротьби з коронавірусом на 10 днів.

Критична ситуація із тестуванням робить карантинні заходи неефективними і небезпечними для економіки. На цьому наголосив п’ятий президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. В ефірі програми «Свобода слова» на каналі ICTV він заявив, що Україна має робити не менше 30 тисяч тестувань на добу.

«150 мільйонів гривень на мільйон тестів ми виділили у бюджеті у спеціальному фонді для того, щоб Україна не мала жодних проблем з тестуванням. Чому це так організовано? Чому в районних лікарнях немає тестів? Чому лікарі змушені на сьогоднішній день ризикувати власним здоров’ям або життям через нерозторопність чи хаос дій влади?», — запитує п’ятий президент.

Схожі новини