Українка стала наймолодшою в історії чемпіонкою світу з дзюдо

• 20.09.2018, 19:15
  • 1 084

17-річна українка Дарія Білодід стала наймолодшою чемпіонкою світу з дзюдо в історії цього виду спорту.

У столиці Азербайджану Баку у фіналі змагань у ваговій категорії до 48 кілограмів українська дзюдоїстка перемогла чинну на той час чемпіонку світу, японку Фуну Тонакі, повідомляє Радіо Свобода.

Білодід знадобилося близько двох хвилин, щоб достроково здобути перемогу, поклавши на лопатки (іппон) титуловану суперницю.

На шляху до фіналу Дарія здобула ще чотири перемоги, серед яких зосібна стоїть виграш у олімпійської чемпіонки 2016 року — аргентинки Паули Парети.

Дарія Білодід виграла золото у віці 17 років 11 місяців і стала наймолодшою чемпіонкою світу в історії дзюдо. Раніше нікому не вдавалося вигравати золото до 18 років. Попередній рекорд належав японці Рійоко Тамурі, яка в 1993 році стала найкращою в світі у 18 років 1 місяць.