«Є моменти, коли гроші недоречні! Можу собі дозволити бути патріотом»

Новопризначений голова Яворівської РДА, бізнесмен Ігор Самардак, розповів «ВЗ» про перші кроки на посаді

Новим керівником Яворівської РДА став 37-річний бізнесмен Ігор Самардак. Президент України Петро Порошенко призначив його на цю посаду на тримісячний випробувальний термін.

Ігор Самардак прийшов на зміну Оресту Хляну, якого було звільнено з посади у липні цього року. Понад рік тому пан Ігор вже брав участь у конкурсі на посаду голови цієї райдержадміністрації, але безуспішно. Новий керівник Яворівського району займається бізнесом, 2017 року задекларував два мільйони гривень доходу. Є власником приватної установи «Науково-дослідний інститут судових експертиз та права». Інша його фірма, «Макро-Інвест», ліквідована.

Як сказав «ВЗ» Ігор Самардак, на цю посаду його висунуло керівництво Львівської ОДА, бо він тривалий час співпрацює з командою БПП «Солідарність». Вирішив спробувати свої сили на державній службі, бо у бізнесі уже реалізувався. Запитую, чи свідомий того, що тепер до бізнесу йому зась? Каже, не все вимірюється бізнесовими інтересами. «У 2013−2014 році я тимчасово не займався бізнесом. Віддавав з бізнесу. Є моменти, коли гроші недоречні. Можу дозволити собі бути патріотом», — стверджує пан Ігор.

(Посадовий оклад голови РДА — близько 10 тисяч гривень, плюс надбавки).

Кадрових ротацій новоспечений керівник району не планує. Принаймні на першому етапі. Спершу приглянеться до колективу, зокрема, заступників, а потім вирішить, чи варто з ними працювати далі. «Не хочу робити наперед якихось заяв щодо кадрів, — наголосив Ігор Самардак. — Познайомлюся, подивлюся на результати роботи».

— Назвіть три питання, якими насамперед займетеся на новій посаді.

— На першому місці для мене — Яворівський полігон та військові, які там працюють. Бо функціонування таких структур — те, що дозволить реалізовувати нам усе решта. Треба, щоб ті структури безпроблемно функціонували. Друге — робота з громадами щодо територіальної реформи, щоб у районі створювали об’єднані громади. Вважаю абсурдним те, що у нашому районі не повністю реалізовується програма децентралізації. Треба пояснювати людям, які не розуміють, що об'єднані громади — це позитивна річ. Третя річ — покращення інфраструктури району, ремонт доріг. Дороги ведуть до кордону, їх треба доводити до ладу.