Грицак назвав основні версії вбивства бойовика Захарченка

  • 01.09.2018, 18:30
  • 810

Глава Служби безпеки України Василь Грицак спростував можливу причетність української сторони до загибелі ватажка бойовиків «ДНР» Олександра Захарченко та схиляється до того, що головною версією причин його усунення можуть бути розбірки на комерційній основі.

Про це він заявив у суботу в коментарі журналістам, передає «Інтерфакс-Україна».

«На мій погляд, прогнозована ситуація. Проходить методична зачистка всіх тих, хто в 2014 році сприяв введенню російських військ на Донбас, хто сприяв створенню псевдонародних республік… Ми вважаємо, що проводиться методична зачистка тих, хто знає занадто багато і у кого на руках кров, тих, хто не потрібен в подальшому як свідки», — сказав Грицак.

Друга версія, яку глава СБУ назвав однією з основних, — це «просто розборки на комерційній основі, оскільки дуже багато майна, підприємств, були, як вони пишуть, віджаті, розділені і було багато ображених у керівництві як «ЛНР», так і «ДНР».

За його словами, насправді версій більше.

«Нас абсолютно не дивує, що нас звинувачують у всіх гріхах», — додав Грицак.

При цьому він підкреслив, що в СБУ немає «ніяких даних про затримання української диверсійної групи», оскільки такої ДРГ туди ніхто не посилав.

Говорячи про ситуацію на непідконтрольних Україні територіях, глава СБУ сказав: «У нас є дані, що введена комендантська година з 23.00, у нас є дані про зачистку, про закриття кордону, у нас є дані про те, що хапають на вулиці людей, які не подобається з якихось міркувань… але у нас немає даних про те, що спіймали когось, хто дійсно скоїв цей акт, вбивство».

«Переконаний, що російські спецслужби будуть і надалі посилювати режим на непідконтрольних Україні територіях, переконаний у тому, що і в подальшому будуть вестися розборки, що це не остання смерть у тому таборі», — підсумував глава СБУ.

Відповідаючи на питання, чи будуть закриті справи СБУ щодо Захарченка у зв'язку з його смертю, Грицак сказав, що конкретні рішення прийме слідчий «у зв'язку зі смертю того, хто був підозрюваним», але, як правило, в такому випадку справа закривається.

Схожі новини