Передплата 2025 «Добрий господар»

Золоті запаси США — фальшивка?

  • 26.09.2012, 19:11
  • 1 929

У середині золотого злитка з клеймом відомого швейцарського виробника виявився вольфрам.На світових золотих ринках паніка. У Нью-Йорку, у самому центрі ювелірної справи, виявили фальшиві злитки золота. Дилер Ібрагім Фадль, який спеціалізується на продажу дорогоцінних металів, вирішив перевірити чутки про те, що в обігу є фальшиве золото. Він просвердлив кілька золотих злитків та виявив замість золота сірий метал.

У середині золотого злитка з клеймом відомого швейцарського виробника виявився вольфрам.

На світових золотих ринках паніка. У Нью-Йорку, у самому центрі ювелірної справи, виявили фальшиві злитки золота. Дилер Ібрагім Фадль, який спеціалізується на продажу дорогоцінних металів, вирішив перевірити чутки про те, що в обігу є фальшиве золото. Він просвердлив кілька золотих злитків та виявив замість золота сірий метал.

Фальшиві злитки були вагою по 10 унцій, мали печатки відомого швейцарського виробника Artistiques Mtaux Prcieux. Проте всередині були наповнені вольфрамом — цей метал має приблизно таку ж масу, як і золото 999,9 проби, тому навіть ті, хто працює з дорогоцінними металами, не помітили підробки. На те, що шахраї близькі до основних гравців на золотому ринку, вказує й те, що вони не просто навчились ставити фальшиве клеймо на злитки та підробляти документи. Вони купували справжні злитки зі серійними номерами та усіма відповідними документами, потім видовбували дорогоцінний метал зсередини, а у порожнину заливали вольфрам. Найкращими покупцями для таких фальшивок є банки, оскільки вони, на відміну від ювелірів, досить рідко переплавляють золото на монети. Експерти золотих бірж вважають, що “липові” злитки є у резервах практично кожного центрального банку. Більше того, у світі працюють навіть цілі липові копальні, які на паперах видобувають значно більше золота, ніж насправді.

Це уже не перший золотий скандал, який розгорівся у США. У 2009 році Китай отримав партію золотих злитків, що мали американські реєстраційні номери та зберігались у Форті Нокс (військова база у США, де зберігається золотий запас країни). Але коли провели спеціальні тести, виявилось, що в середині золотих оболонок — вольфрам. Тоді США звинуватили китайську сторону у шахрайстві, а китайці, провівши спеціальне розслідування, заявляли, що фальшивками займався монетний двір США. Мовляв, за їхніми даними, під час правління Клінтона у Форт Нокс відправили більше, ніж півмільйона таких позолочених вольфрамових злитків.