Отакі-от каруселі...
- 24.09.2012, 15:02
- 2 192
У вихідні у Парку культури і відпочинку ім. Богдана Хмельницького люду трохи більше, аніж у будні. До кас коли-не-коли хтось підійде. Працівниця, яка запускає на каруселі, зібрала групку з кількох малюків і по черзі водить по атракціонах. “Не буду ж одну дитину катати, – нарікає жінка. – Разом і діткам веселіше”. Квитки на дитячі каруселі по п’ять гривень, на дорослі – від восьми. З минулого року ціни на квитки не змінилися.
/wz.lviv.ua/images/news/2012/09/f63f84860a7037db499196703ec3cef7.jpg)
/wz.lviv.ua/images/news/2012/09/f63f84860a7037db499196703ec3cef7.jpg)
У вихідні у Парку культури і відпочинку ім. Богдана Хмельницького люду трохи більше, аніж у будні. До кас коли-не-коли хтось підійде. Працівниця, яка запускає на каруселі, зібрала групку з кількох малюків і по черзі водить по атракціонах. “Не буду ж одну дитину катати, — нарікає жінка. — Разом і діткам веселіше”. Квитки на дитячі каруселі по п’ять гривень, на дорослі — від восьми. З минулого року ціни на квитки не змінилися.
Молода мама Яна привела до парку 3-річну донечку Ангелінку. Каже, гуляють тут часто, бо живуть неподалік. «Коли приходжу сюди, наче повертаюся у минуле, — розповідає жінка. — З тих пір тут майже нічого не змінилося: ті ж каруселі, тільки вже зношені від часу. Уявіть, скільки поколінь на них уже виросло!».
Поруч із радянськими традиційними, приватники пропонують яскраві, більш сучасні розваги — поскакати на батуті, поїздити на яскравому паровозику... Такі розваги значно дорожчі — від 15 гривень.
Карусель “Грибочок” поволі обертається по колу, на поворотах чути ріжучий вухо скрип. Дітки активно крутять на машинках з обдертою фарбою заіржавілі керма. Пані Оксана біля загорожі чекає сина. “Добре, хоч такі каруселі є, — ділиться жінка. — А то вже зовсім не було б куди дитину повести. Звісно, зовнішній вигляд атракціонів бажає кращого, та хоч ціни прийнятні. У центрі на каруселі “з вітерцем” за три хвилини беруть 15 гривень, на машинках за п’ять хвилин — 20. Такі розваги мені не по кишені”.
Працівник атракціонів пан Олександр сумує біля оглядового колеса. Карусель крутиться, а на ній лише одна пара. Одне коло коштує вісім гривень. “За цілий день лише зо два десятки людей прокаталося, — нарікає. — Торік ситуація була значно краща — люди сім’ями каталися. Зараз, мабуть, на розваги грошей не вистачає. Скажімо, на сім’ю із чотирьох чоловік похід на атракціони обійдеться в 200-300 гривень. На Євро-2012 ми чекали ажіотажу. Та яке там — відвідувачів майже зовсім не було”.
Керівництво парку запевняє: усі каруселі безпечні, регулярно проходять технічну діагностику. Найстарішому атракціону «Автодром» — двадцять з “хвостиком”, наймолодший «Вальс» — придбали сім років тому.
«Західний експертний технічний центр регулярно проводить техогляд атракціонів, експертизу металу, ретельно перевіряє готовність до експлуатації, — розповів “ВЗ” директор Парку культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького Олег Мазяр. — Ранньою весною і після закінчення сезону проводимо поточний ремонт обладнання. За потреби замінюємо двигуни, редуктори. Складні ремонти проводить інститут надійності металів».
Атракціони працюватимуть десь до середини жовтня — усе залежатиме від погоди. У парку ще сподіваються на бабине літо.
У парку працює 16 атракціонів. На новинки годі сподіватися. “Оновлювати парк атракціонів не маємо можливості. Найдешевша карусель коштує щонайменше півмільйона «зелених». Лишається берегти та оновлювати те, що є. Звичайно, є плани, та говорити про них зарано. У самому парку з’явилися деякі цікавинки: зробили ще один дитячий майданчик з боку вулиці Гвардійської, встановили дерево закоханих, від міської влади отримали і облаштували 40 лавочок та 25 смітників... Маємо ще отримати 50 тисяч гривень на озеленення: обрізку та спилення аварійних дерев”, — зазначив Олег Мазяр.