«Найбільша загроза для США – Китай»
За словами директора ФБР, в Америці Пекін не лише займається шпигунством, а й купує політиків
Як розповів в ефірі телеканалу Fox News директор ФБР Кристофер Рей, понад 2000 розслідувань стосовно дій, які загрожують американській безпеці, ведуть до Китаю. Його комуністичний режим Рей назвав «найбільшою загрозою» для США.
За словами Рея, за останні 10 років кількість розслідувань у справах про шпигунство з боку китайських спецслужб зросла аж на 1300 відсотків.
Комуністичний Китай директор ФБР оцінив так: «Немає іншої держави, яка становила би більшу й складнішу загрозу Америці, нашій господарці, економічній безпеці й нашій демократії».
Комуністична партія Китаю, розповів директор Федерального бюро розслідувань, посилює економічне шпигунство на території США. Пекін залучає, зокрема, американських бізнесменів і науковців: ті повинні викрадати конфіденційну інформацію і передавати її китайським спецслужбам.
«Це стосується усіх галузей, від найбільших компаній до стартапів, — наголосив Рей. — Китайцям залежить на сучасних технологіях, сільському господарстві, авіації, медичній промисловості тощо». Телеканал Fox News нагадав про декана хімічного факультету Гарвардського університету, якого у січні 2020 року викрили у брехні про співпрацю з китайськими компаніями. За «цілком таємні» дослідження ті заплатили цьому науковцеві 1,5 мільйона доларів. Ба більше, каже директор ФБР, Пекін також намагається впливати на американських політиків — аби зробити їхню позицію якщо не повністю прокитайською, то принаймні більш лояльною до комуністичного режиму Піднебесної.
А тим часом…
Федеральна комісія з комунікацій (FCC) офіційно визнала китайські технологічні компанії Huawei і ZTE організаціями, що становлять загрозу національній безпеці США. Тепер американські компанії не зможуть використати 8,3 мільярда доларів урядових коштів для придбання у цих китайських компаній обладнання, технологій чи програмного забезпечення.
На Huawei президент США Дональд Трамп «наїхав» іще 2018 року, коли заборонив державним органам використовувати обладнання цієї компанії. Huawei тоді звинуватили, зокрема, у постачанні Ірану обладнання, яке дозволяло стежити за учасниками антиурядових демонстрацій у Тегерані (2009), і у спробах приховати економічну діяльність у Північній Кореї, на яку накладені економічні санкції. Уже понад рік США наполегливо рекомендують союзникам по НАТО виключити Huawei і ZTE з програми розгортання комунікаційної мережі 5G. Вашингтон вважає, що Пекін використовує Huaweі з розвідувальною метою.