Передплата 2025 «Добрий господар»

Сорос: "Трамп - тимчасове явище"

  • 27.01.2018, 17:55
  • 2 979

Американський фінансист і філантроп Джордж Сорос під час виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі розкритикував політику президента США Дональда Трампа.

Промову Сороса наводить британське інтернет-видання Independent.

За його словами, Трамп направив США на курс ядерної війни.

"Я вважаю, що адміністрація Трампа становить небезпеку для всього світу, але я розглядаю його як чисто тимчасове явище, яке зникне в 2020 році або навіть раніше", - сказав Сорос.

Він також звинуватив президента США в погіршенні відносин із КНДР.

"Ситуація погіршилася. На карту поставлено не тільки виживання відкритого суспільства, а й виживання всієї нашої цивілізації. Обидва (Кім Чен Ин і Трамп. - Ред.), схоже, готові ризикнути ядерною війною, щоб зберегти владу", - підкреслив фінансист.

"Сполучені Штати спрямовані на курс на ядерну війну, відмовившись визнати, що Північна Корея стала ядерною державою. Це створює сильний стимул для Північної Кореї розвивати свою ядерну міць з усією можливою швидкістю, що, зі свого боку, може спонукати Сполучені Штати використовувати свою ядерну перевагу в попереджувальному порядку; по суті, почати ядерну війну з метою запобігання ядерній війні", - пояснив він.

На думку Сороса, єдиною розумною стратегією в цій ситуації є згода США з фактом того, що Північна Корея є ядерною державою.

Філантроп радить Трампу використовувати метод батога та пряника відносно КНДР і співпрацювати з Китаєм заради угоди "заморозки у відповідь на заморозку": "США і Південна Корея призупинили б військові навчання в обмін на припинення розвитку ядерної зброї КНДР".

Коли йшлося про внутрішню ситуацію у США, Сорос розповів про спроби Трампа створити "мафіозну державу".

"Президент США прагнув створити мафіозну державу, яка пригнічує індивідуальні права, але не зміг через конституції США, інститути й активне громадянськое суспільство", - підкреслив він.

Фінансист очікує, що в результаті майбутніх виборів до Конгресу США в листопаді 2018 року вдасться відновити "здорову функціонуючу двопартійну систему", якщо демократи наберуть переважну більшість голосів.

"Я віддаю президенту Трампу належне за те, як він блискуче мотивував своїх основних прихильників. Але на кожного основного прихильника він створив більшу кількість противників, які однаково сильно мотивовані. Ось чому я очікую, що 2018 року переможе Демократична партія", - пояснив Сорос.

Він також звернув увагу на корпорації Google та Facebook і підкреслив, що вони потребують регулювання.

"Сила формування уваги людей усе більше концентрується в руках декількох компаній. Це вимагає реальних зусиль, щоб стверджувати та захищати те, що Джон Стюарт Мілл назвав "свободою розуму". Існує ймовірність того, що колись загублені люди, які виростуть в епоху цифрових технологій, будуть зазнавати труднощів із її відновленням. Людьми без свободи розуму можуть легко маніпулювати. Ця небезпека буде нависати над нами не тільки в майбутньому, вона вже зіграла важливу роль на президентських виборах у 2016 році у США", - підсумував філантроп.

Мільярдер Джордж Сорос публічно розкритикував Facebook і Google

Виступаючи на обіді на Всесвітньому економічному форумі в Давосі у четвер, Джордж Сорос назвав Facebook і Google "загрозою" для суспільства.

Мільярдер закликав до посилення державного регулювання обох компаній, пише Mashable.

"Інтернет-монополії не мають ні волі, ні бажання, щоб захистити суспільство від наслідків своїх дій. Вони нахабно вбудовують в свої послуги залежність. Це може бути дуже шкідливо, особливо для молоді. Є подібності між інтернет-платформами та азартними іграми", - заявив бізнесмен.

Крім того, на його думку, Facebook і Google створюють "монополію на свободу людей", оскільки "Сила уваги людей все більше і більше концентрується в руках декількох компаній". Сорос вважає, що ці компанії "впливають на думки і поведінку людей без їхнього відома".

"Ці компанії часто сприяли лібералізації та інноваціям. Однак у світлі того, що Google і Facebook стали монополіями, більш потужними, ніж будь-коли, вони перетворилися на перешкоди для інновацій і створили масу проблем, які ми починаємо усвідомлювати тільки зараз", - наголосив мільярдер.

Сорос також зазначив, що аудиторія соціальної мережі Facebook за перші 8,5 років її існування виросла до 1 млрд осіб, при цьому приблизно за наступні чотири роки збільшилася вдвічі.

"За таких темпів менш ніж за три роки для Facebook не залишиться людей для залучення", - додав він.

Трамп прибув на Всесвітній економічний форум

Президент США Дональд Трамп прибув у швейцарський Давос для участі у Всесвітньому економічному форумі.

У Білому домі заявили, що Трамп планує використати свою участь в обговоренні глобальних проблем для сприяння американському бізнесу, повідомляє Радіо Свобода.

Очікується, що 25 січня Трамп проведе кілька зустрічей, у тому числі з прем’єр-міністром Великої Британії Терезою Мей, ізраїльським прем’єр-міністром Біньяміном Нетаньягу та іншими главами держав. Серед них може бути й президент України Петро Порошенко, який уже перебуває в Давосі.

Крім того, він відвідає прийом для світових лідерів, а також приватні обіди з керівниками деяких європейських компаній, які здійснюють значні операції в США.

Порошенко у Давосі: "Фейкові новини є частиною гібридної війни"

Президент Петро Порошенко назвав фейкові новини частиною гібридної війни Росії.

Про це він заявив у Швейцарії на "Українському сніданку", що проходить у рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

"Важливо тримати курс, який тримає Україна, і захистити весь світ від фейкових новин", – сказав український лідер.

"Фейкові новини дуже добре координуються, вони є частиною російської гібридної війни", – додав Порошенко.

Він також зазначив: "Один із постійних членів Ради безпеки ООН є агресором, який веде діяльність на сході моєї країни".

Крім того, Порошенко говорив про розпочаті в Україні реформи та необхідність залучення інвестицій.

Окремо він відзначив, що ухвалено закон про приватизацію держмайна, на який чекали багато років.

Лагард на зустрічі з Порошенком: «Україна має прискорити темп реформ»

Під час зустрічі з президентом України Петром Порошенком у Давосі директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард закликала Київ прискорити темп реформ заради економічного зростання і підвищення рівня життя.

Про це йдеться у її заяві за підсумками зустрічі.

"Я знову підтвердила, що МВФ готовий продовжувати підтримувати Україну разом з іншими міжнародними партнерами в її зусиллях щодо реформування. Я також підкреслила, що Україні слід скористатися наявним сприятливим зовнішнім середовищем для прискорення реформ і переходу до сильнішого зростання, необхідного для стійкого поліпшення життєвого рівня населення", - наголосила Лагард.

"Зустріч з президентом Порошенком та членами його команди була дуже продуктивною і приємною. Це дало нам шанс обговорити всі заходи, які вже вживаються і ми сподіваємося, що наше обговорення посприяє запровадженню інших заходів, про які ми говорили. Ми говорили про те, що в Україні запровадять нову голову НБУ", - додала вона.

Після зустрічі Порошенко заявив, що Україна продовжуватиме співпрацю з МВФ.

У Швейцарії пройшли протести проти візиту Трампа в Давос

У кількох швейцарських містах у вівторок відбулись протести проти візиту президента США Донадьда Трампа на Всесвітній економічний форум.

У Давосі, де проходить форум, протестувальники прорвалися через кордон охорони, повідомляє Reuters.

Близько 20 демонстрантів прорвали кордон безпеки на шляху до Давоського конгрес-центру. У руках вони мали банери і кричали "Знищити ВЕФ". Опісля їх мирно розформувала поліція.

"Трамп - тільки один з тих, з ким ми не згодні. Ми протестуємо щороку проти Всесвітнього економічного форуму, і приїжджає Трамп чи ні, нам все одно. Трамп, можливо, просто найяскравіший символ цього світу", - сказав один з активістів.

У Цюриху протестували 2 тисячі демонстрантів. Вони несли прапори та антиглобалістські плакати такі як "Ні – Трампу, ні – вугіллю, ні – газу, ні – викопному паливу".

Кілька сотень протестувальників пройшли вулицями Женеви, Лозанни і Фрібурга. У Женеві несли плакати "Світове економічне фіаско", "Расист, сексист, капіталіст" та "Не чіпайте права жінок".

У Давосі відкривається Всесвітній економічний форум

Давоський форум відвідає Петро Порошенко, який зустрінеться з директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард.

Щорічна сесія Всесвітнього економічного форуму в 48-й раз відбудеться в швейцарському Давосі. Засипаний снігом гірськолижний курорт готується прийняти рекордний за чисельністю десант керівників держав, міжнародних організацій, підприємств і банків.

При цьому учасникам, які бажають отримати свою частку всесвітньої уваги, потрібно буде сильно постаратися: конкурувати на цей раз доведеться не з ким-небудь, а з Дональдом Трампом. Візит президента США в Давос - явище саме по собі вкрай рідкісне і визначне, а вже від участі Трампа, чий економічний порядок денний рік тому (за відсутності самого першої особи) в Давосі обговорювали практично цілодобово, чекають тільки первополосних новин.

Окрім Дональда Трампа, світову політичну еліту на форумі представлять Еммануель Макрон, Ангела Меркель, Тереза Мей, Жан-Клод Юнкер, Нарендра Моді, Джастін Трюдо, Беньямін Нетаньяху, Петро Порошенко та інші керівники держав і міжнародних організацій. Китай, в минулому році представлений головою Сі Цзіньпіном, цього разу формально рівень представництва істотно знизив, однак керівника секретаріату Провідної малої групи з фінансів та економіки КНР Лю Хе знаючі експерти називають правою рукою глави держави в економічних питаннях.

Виступ Трампа відбудеться в п'ятницю, 26 січня, в останній день форуму, коли за традицією відбувається сесія за участю глави МВФ і представників найбільших центробанків світу, присвячена перспективам зростання глобальної економіки. Вона підходить до чергового Давосу в хорошій формі: випереджаючи відкриття форуму, МВФ підвищив прогноз за темпами зростання світового ВВП в 2018 р до 3,9%. На цьому тлі в Давосі будуть звучати заклики уникнути ейфорії, а також задуматися щодо соціальної спрямованості економічного зростання - на цьому побудував своє традиційне звернення до учасників творець форуму професор Клаус Шваб.

«Десять років по тому (після першого «кризового» Давосу 2008 року - ІФ) ми знову дивимося в майбутнє з оптимізмом, впоравшись з фінансовою кризою і повернувшись до впевненого економічного зростання. Але ми як і раніше перебуваємо в соціальній кризі, і немає сумнівів, що ми живемо в роз'єднаному світі. Оптимізм не повинен дозволити нам забути, що економічне зростання без відновлення «соціального контракту «не стійким», - заявив Клаус Шваб. За аналогією з фінансовим терміном «кількісне пом'якшення» засновник форуму запропонував термін «якісне пом'якшення» - як позначення нової соціальної політики, яка дозволить вирішити назрілі проблеми в цій сфері так само, як кількісне пом'якшення допомогло впоратися з кризою у світовій економіці.

Цього року форум має назву «Створення спільного майбутнього в роз'єднаному світі» (Creating a Shared Future in a Fractured World).