Raiffeisen Bank заробляє на компаніях, що забезпечують армію рф
- 03.02.2025, 16:33
- 133
Філія «Райффайзен Банку» в росії отримала кошти від компаній, які пов’язані з оборонною промисловістю рф
Про це пише Bloomberg із посиланням на документи банку.
За даними видання, у 2024 році хімічна компанія Unichim сплатила Raiffeisen понад 62 мільйони рублів (або 620 тисяч доларів) комісійних, витрат на переказ, комісій за обслуговування рахунку, комісій, пов’язаних із валютними операціями, тощо.
Однак Unichim, серед іншого, постачала сировину підсанкційній російській фірмі «Равенство», яка називає себе одним із провідних приладобудівних підприємств рф в галузі корабельного радіоелектронного озброєння та обладнання для військово-морського флоту.
За даними Bloomberg, Unichim постачала для «Равенства» кислоти для розробки та модернізації платформ і боєприпасів для реактивних систем залпового вогню та крилатих бомб. Кислоти та інші хімічні речовини можуть використовуватися в системах ракетного палива.
Інші документи, перевірені Bloomberg, свідчать про те, що Raiffeisen також займався транзакціями для російської фірми під назвою «ТоталЭлектро». Та постачала підсанкційному «Смоленському авіазаводу» кабелі — рахунок на близько 5,5 млн рублів просили оплатити через Raiffeisen.
Представники банку наголошують, що Raiffeisen дотримується всіх санкцій щодо російських організацій, введених ЄС, США та Великою Британією.
Поінформовані представники європейського уряду заявили Bloomberg, що вважають, що банк «майже напевно» має інших клієнтів, які займаються постачаннями російській «оборонці».
Як зазначає видання, через те, що Raiffeisen не залишив росію одразу після повномасштабного російського вторгнення в Україну, зараз він «фактично застряг» у рф.
Він є одним із небагатьох каналів для російських компаній, які обробляли операції в іноземній валюті після відключення від SWIFT та санкцій проти «Газпромбанку». За перші три квартали 2024 року Raiffeisen отримав понад 1 мільярд євро прибутку після сплати податків від свого російського підрозділу. За цей період банк сплатив у росії 277 мільйонів євро податків.
Однак через рішення москви Raiffeisen роками не мав доступу до будь-яких прибутків і, як наслідок, накопичив надлишковий капітал у розмірі 4,4 мільярда євро, який застряг у росії.