Чапля — ще та снайперка!
Таких хитрих птахів, як чапля, ще треба пошукати. Знайомий фермер спустив воду зі свого ставочка, щоб виловити вирощену за два роки рибу, а вони, довгоногі, довгодзьобі, тут як тут! Хоча давно їх тут не було видано і ніхто їх сюди не кликав
Чаплі - ще ті рибалки! Орнітологи кажуть, що за умінням підчепити рибину вони спритніші від людей-професіоналів. Заберуться «по коліна» у воду, на кільканадцять хвилин займуть непорушну позу, своїми очима, як перископами, сканують підводну глибину, а потім різким ударом гострого, як кинджал, дзьоба вполюють необережного карасика, білого амура чи товстолобика. Промахів зазвичай не буває, жодна жертва із дзьоба не вислизне!
Ви не повірите, але чаплі можуть простояти у воді, до того ж на одній нозі, кілька годин! Риба сприймає цю тонку ногу як очеретину. А потім чапля стає на іншу ногу. У такий спосіб уникає «радикуліту» від холодної води.
Ще одна особливість: своїм тілом чаплі утворюють тінь на воді, і дезорієнтована риба необачно підпливає туди на «острівець прохолоди». Довго побути у тіні їй не вдається — бо тут же слідує снайперський удар дзьобом.
Зграйку риби чаплі помітять навіть з висоти прибережного дерева, де люблять наглядати за потенційними цілями. А далі вже справа техніки водно-болотного мисливця…
Фахівці підрахували: для харчування одній чаплі на день потрібно щонайменше пів кілограма риби. Уявляєте, що буде, якщо на водойму прилетить десятків зо два цих птахів. За тиждень риби у ставку помітно поменшає…