Буряки вродили — мов відерця
Лучанка Сніжана Миронюк близько 20 років тому придбала стареньку хату у селі Промінь, що неподалік обласного центру Волині, куди й перебралася разом зі сім'єю. Згодом почали споруджувати тут новий будинок
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/522281/buriak.jpg)
На обійсті був невеликий город, який новосели вирішили обробляти. Хоча вчорашні міські жителі не мали сільськогосподарського досвіду, однак справа ця неабияк сподобалася. Тож згодом докупили ще сусідню ділянку, завдяки чому загальна площа сягнула 0,5 га. На ній родина вирощує різноманітні овочі - картоплю, моркву, цибулю, часник, капусту, гарбузи. Їх ентузіасти використовують як для власного споживання, так і на корм живності, — адже утримують корову, овечку, нутрій, гусей, качок.
Особливо потішили кормові буряки. Хоча в більшості сельчан вони цьогоріч погано вродили (через посушливу погоду), але в Миронюків видалися на славу. Зрідка трапляються середнього розміру, а основна їх маса — великі, мов відерця. Рекордсменом став плід вагою понад 8 кг.
Як це вдалося? Дехто вважає, ніби використали особливе насіння — від «крутих» західних фірм. Насправді ж воно — звичайне, куплене в місцевій крамниці. Не було і перегодовування мінеральними добривами. Ба більше, господарі взагалі не застосовували їх, оскільки немає потреби, бо місцева земля доволі родюча.
Одна з вагомих складових успіху у тому, що ділянка розташована в низовині. Тож навіть спекотних днів ґрунт не пересихав остаточно. До того ж волиняни проводили сівбу дощової погоди, яка дала поштовх до хорошого проростання.
Догляд — традиційний: проріджували сходи, просапували міжряддя, знищуючи бур’яни. Пані Сніжані допомагала мати, Олена Олександрівна, що приїжджала з Луцька, син Павло та його дівчина Наталія.
Зібраний у жовтні урожай син разом із батьком Миколою звезли до льоху. Тепер його вистачить на цілу зиму домашній живності.
Анна ВОЙТЮК