«Петриківський розпис любить практику: треба багато часу, щоб навчитися робити плавні мазки»
В одній із творчих груп я побачила фотографії виробів з ручним петриківським розписом: дерев’яні скриньки, кухонні дошки, футляри для окулярів, патріотичні магнітики і навіть записники-щоденники… Розписує їх майстриня Анна Храмцова з Харківщини (з міста Лозової).
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/507796/petr5.jpg)
Анна розповіла журналістці «ВЗ», що петриківський розпис виник у селищі міського типу Петриківці, що у Дніпропетровській області.
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/03/petr1.jpg)
— Я навчалася у Петриківці спочатку у художній школі, потім — у коледжі мистецтв, — каже майстриня. — Цей розпис любить практику: треба багато часу, щоб навчитися робити плавні мазки. Довший час я малювала просто картини — переважно пейзажі. До розпису повернулась, коли пішла у декретну відпустку (щоб не забути, як тримати пензлик).
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/03/petr2.jpg)
Найбільше клієнтів купують магніти та ялинкові кульки (у сезон). Ціни різні: від 80 грн (магніти) до 500 грн (скриньки). Часто купують мої роботи на подарунок за кордон.
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/03/petr3.jpg)
Я розписувала також кухонні дошки, ключиці, футляри для окулярів і навіть булави… Патріотичні магніти, до речі, часто замовляють волонтери для різних ярмарків.
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/03/petr6.jpg)