«Не можемо дозволити ворогу перемогти ні на фронті, ні у культурі»
У Трускавці відбувся фестиваль «Етнічний віночок», медіапартнером якого є видання «Високий Замок»
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/507375/festyval.jpg)
У курортному Трускавці провели мультикультурний Всеукраїнський фестиваль «Етнічний віночок». Медіапартнерами фестивалю є газета «Високий Замок». Кожні два-три місяці у якомусь місті України організатори проводять такий фестиваль з метою виховання молоді на українському мистецтві. До прикладу, наприкінці минулого року «Етнічний віночок» проводили у курортному Моршині. Це було у жовтні, а вже через два місяці, у січні, до Києва поз'їжджалися самодіяльні колективи не лише, щоб показати свої таланти, а й чогось повчитися в інших. І вже через місяць такий фестиваль, присвячений Дню єдності, провели у «столиці» лікувальної «Нафтусі».
У Трускавці зібралися понад півтори сотні талановитих українців — дітей, молоді, дорослих, щоб продемонструвати культуру України та народів світу у номінаціях — вокал, інструментальне мистецтво, хореографія, циркове мистецтво, театральне мистецтво, театри мод.
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/02/%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C2.jpg)
«Етнічний віночок» має загальноміський державний статус і відбувся за підтримки Трускавецької міської ради і готельно-курортного комплексу «Карпати».
Головне завдання заходу — показати, що Україна багатонаціональна та мультикультурна держава, в якій немає місця нацизму, шовінізму та дискримінації за національними ознаками, де до кожної культури світу ставляться з повагою. Важливим пунктом «Віночка» є також ознайомлення українців із творчістю національно-культурних громад України, показати, що в боротьбі проти ворога України об'єднані різні національності, багато представників яких на передовій і, звісно, провести збір коштів для підтримки ЗСУ.
Організатори фестивалю — Азербайджанський культурний центр, який очолює народний артист України Гурбан Аббасов (голова журі фестивалю «Етнічний віночок»), та телеведуча, артистка Наталія Кудряшова.
— Цього разу ми присвятили проведення «Етнічного віночка» Дню єдності - ровеснику найгіркішого дня у нашій новітній історії - початку повномасштабного вторгнення ворога в Україну, — розповіла журналістці «ВЗ» Наталія Кудряшова. — Цей день символізує, що у великій боротьбі ми маємо бути єдині один з одним і усіма сферами нашого життя підтримувати нашу країну на шляху до Перемоги.
Виступи оцінювало поважне журі, професіонали зі всієї України: соліст Академічного ансамблю пісні і танцю України Держприкордонслужби Сергій Шевченко, хореограф Людмила Кандраєва, генеральний продюсер кінофестивалю «Корона Карпат» Теодозія Микитка та головний режисер державного підприємства «Дирекція пересувних циркових колективів України» Наталія Сєдова.
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/02/%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C3.jpg)
Боротьба за право називатися найкращим виконавцем чи цирковим артистом була запеклою. Члени журі довго сперечалися, кому віддати першість у цьому змаганні талантів.
Володарями гран-прі стали:
- Ростислав Чворсюк з Дрогобицького педагогічного університету (номінація «Інструментальне мистецтво»),
- Анна Бродкевич з циркової студії «Каскад» Будинку учнівської творчості Трускавця («Циркове мистецтво»),
- Мирослава Дякунець з Дрогобича (номінація «Вокал») та Наталія Тесля з Брошнева («Вокал»).
Усім володарям Гран-прі були вручені сертифікати на 50 євро на відпочинок в одному з найкращих українських таборів Болгарії «Разом». Серед інших призів були путівки на відпочинок у курортно-готельних комплексах Моршина і Трускавця.
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/02/%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C4.jpg)
На фестивалі було проведено збір коштів на потреби ЗСУ — у рамках благодійного марафону при Трускавецькій міській раді було зібрано 3000 грн та 20 злотих, які буде долучено до загальної суми на придбання автомобіля Volkswagen Т4.
— Нашим заходом ми хотіли привернути увагу громадськості до того, що війна в Україні ведеться не лише на передовій, а й у культурі, у спорті, в інформаційному просторі, — сказав журналістці «ВЗ» голова журі фестивалю «Етнічний віночок» Гурбан Аббасов. — І важливо не дати ворогу перемогти на цих фронтах, тому потрібно підтримувати наше, українське, і ставитися з повагою до мистецтва тих народів, які підтримують Україну у її боротьбі за свободу. Бо ж на фронті воюють представники всіх 124 національностей, які проживають в Україні.