Зібравши капусту, висаджуватимуть перець
Надія Шерегій, що живе у селі Заріччя Хустського району, вже не один рік разом із чоловіком Іваном, сином, дочкою та матір'ю вирощує капусту. Для них, як і більшості місцевих мешканців, робота в теплиці є основним заняттям, яким заробляють на прожиття
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/490110/kapusta.jpg)
Це село називають тепличною долиною Закарпаття. Навіть попри заборони у радянські часи, зарічанці вирощували та реалізували різноманітну городину. Їй чудово підходить тутешня земля, котру щороку щедро удобрює намулом місцева річка Іршавка. Саме тут природа створила ідеальні умови для овочів, фруктів та ягід. А люди «удосконалили» все, побудувавши незліченну кількість теплиць та парників, які є майже на кожному обійсті.
Герої нашої розповіді обробляють 1,5 га землі. Щосезону вони отримують високі врожаї капусти. Її насіння (якісне, добірне) висіяли ще наприкінці листопада минулого року. А в лютому висадили розсаду у парники. Збирати врожай планували до Великодня. Проте через відімкнення електроенергії терміни змістилися на 2−3 тижні.
Зараз процеси дозрівання качанистої у повному розпалі. Головки вродили — одна в одну. Тож тепер їх зрізують та відправляють на продаж.
Згодом звільнену площу зорають та висадять розсаду перцю, яку трудівники теж вирощують із насіння. Зриватимуть плоди з середини червня аж до морозів.
Має родина й інші культури. Зокрема, цьогоріч уперше посіяли салат. Господиня не може намилуватися гарними кучерявими кущиками. Тож наступного сезону планують розширити площу.
Городину Шерегії вирощують не лише у теплицях. На їхньому полі вже приживається розсада середньостиглої капусти, невдовзі переселять сюди й сіянці пізніх сортів. Поряд ростимуть баклажани. Цьогоріч уперше висадять помідори-сливки, бо раніше томатів такого сорту не мали.
Праця на землі триває більшу частину року. Але люди люблять своє заняття й не уявляють без нього свого життя.