Були джинси — стала сумка
Марина Гутник з обласного Миколаєва дає друге життя джинсам
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/488135/f-dgyns1.jpg)
В одному із львівських ТЦ мою увагу привернули джинсові сумки з яскравими малюнками… Продавчиня розповіла, що зроблені вони зі старих джинсів. Такі оригінальні сумки виготовляє майстриня з Миколаєва Марина Гутник. Її роботи «дихають» енергією. Та й сама жінка має яскраву зовнішність: носить кольорові дреди…
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/04/f%20dgyns2.jpg)
Пані Марина — колишня військова (служила у саперному батальйоні). Пізніше працювала у транспортній поліції в охороні. А згодом вирішила кардинально змінити життя і почала займатися психологією (езотерикою). Закінчила Інститут психології і творчості (має диплом інструктора з нейрографіки). Оригінальні cумки — це її хобі, займається цією справою років з десять.
«Коли почалась повномасштабна війна, зрозуміла, що мушу сідати за швейну машинку і шити… Це те, що я роблю найкраще, — розповідає Марина Гутник журналістці „ВЗ“. — Шила для військових балаклави, труси, підсумки… Шила сумки та наплічники зі старих джинсів. 80 відсотків свого заробітку віддавала на потреби армії».
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/04/f%20dgyns4.jpg)
Пані Марина використовує техніку «апсайклінг» (з англ. — вторинне використання). До війни старі джинси купувала на секонд-хендах. Багато штанів їй віддавали клієнтки безкоштовно…
«Штани повністю розпорюю, — каже майстриня. — Практично нічого не викидаю. Були джинси — стала сумка (усміхається. — Авт.). Найкраще брати цупкі джинси, а не стрейч, щоб сумка мала гарну форму. На пошиття однієї сумки йде дві пари штанів. На пошиття наплічника — три пари. Це залежить від того, які штани — широкі чи вузькі. Якщо джинси мають цікаву вишивку, я її зберігаю, додаю фон або роблю малюнок. Використовую акрилові фарби.
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/04/f%20dgyns5.jpg)
— Ваші сумочки та наплічники можна прати навіть у пральній машині…
— Акрилові фарби як плівка. Висихають і добре тримаються. Під час прання сумки не линяють, але їх краще прати не у звичайному порошку, а у гелі. Свої наплічники перу вручну господарським милом. Їх не треба викручувати, лише повісити, щоб вода стекла.
— Помітила, що на ваших роботах багато малюнків з котами…
— Люди найбільше їх замовляють. У мене є багато постійних клієнтів, які носять лише мої сумки та наплічники. Я, до речі, сама вчилася шити і малювати (не маю професійної освіти). Раджу молоді, щоб розвивали у собі різні навички, це у житті знадобиться.
— У вас яскрава зовнішність, стильна зачіска — це внутрішнє бажання якось виділитися?
— У мене був важкий період у житті. Батьки хворіли, потім я хворіла. Я працювала зі своєю енергією, але постійно відчувала, що мені чогось бракує. Відчула, що яскраві кольори потрібні мені як повітря! Навіть цукерки купувала кольорові. Коли почала малювати, захопилася нейрографікою (Один з напрямів у мистецтві. — Авт.). Проводила майстер-класи. До війни створила у Миколаєві жіночий клуб, до мене раз на тиждень приходили дівчата: спілкувалися, пили каву, малювали. Організовували такі посиденьки. І користь отримували, і душею відпочивали. До нашого клубу прийшла дівчина, яка робить дреди. У 2019 році я вперше зробила дреди, мені сподобалося. Ця майстриня бере участь у міжнародних конкурсах, я у неї модель.
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/04/f%20dgyns6.jpg)
Пані Марина все життя розмовляла російською, зараз принципово говорить лише українською. «Можемо змінювати себе, і таким чином будемо змінювати людей навколо себе», — вважає майстриня.