Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Оксана Караванська перетворила дефіле на перформанс

Українська дизайнерка у Львівському оперному показала нову колекцію вишиванок

Фото Олександра Шамова
Фото Олександра Шамова

Відома українська дизайнерка Оксана Караванська зуміла поєднати моду, музику і балет — усі три види мистецтва в одному перформансі.

Оригінальне дійство-показ нової колекції бренду Oksana Karavanska «Вишиванка-Couture Третього тисячоліття» відбулося у Дзеркальній залі Львівської національної опери.

На жаль, мистецька подія збіглася у часі із черговою масованою ракетною атакою України. Через це початок дефіле довелося відкласти на дві години: моделі і публіка спустилися у бомбосховище. Перечекали повітряну тривогу у безпеці, але ніхто не покинув приміщення Львівської опери — поціновувачі мистецтва таки отримали неймовірні враження від перфоменсу Караванської.

Цього разу дизайнерка відмовилася від традиційного дефіле. Моделями вечора були… артистки балету Львівської опери, а у живому музичному супроводі модного показу знавці музики впізнали цитати балетної класики. Режисером дійства виступив генеральний директор-художній керівник Львівського театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Василь Вовкун.

Це вже сьоме дефіле «Вишиванки-Couture Третього тисячоліття» за останні вісім років. За цей час колекції помітно трансформувалися. Якщо перші покази вишиванок Караванської були присвячені порятунку старовинної вишивки і інтеграції її в сучасний крій, то нова колекція складається здебільшого із новітніх розробок, інспірованих українськими орнаментами родом з усієї території України.

Дизайнерка вкотре продемонструвала на публіку своє знамените гасло: «Мода — це коктейль еклектичних вітрів, змішаних у шейкері часу». До створення нової колекції Oksana Karavanska долучилася текстильна дизайнерка Ксенія Уманська.

— Продовжую творити історію української вишиванки, підтримуючи світовий тренд Made in Ukraine, — сказала Оксана Караванська. — Музи не мають мовчати і в часі війни! Усі ці понад 10 місяців повномасштабної війни росії проти України я не зупинялася, творчо працювала, не знаючи, коли, де і як зможу показати свої нові роботи. Нещодавно усвідомила, що усі ми зараз дуже потребуємо теплоти особистих зустрічей. І навіть те, що дефіле збіглося в часі із ракетною атакою України, дуже символічно. Ворог хоче знищити нашу ідентичність, нашу самобутність, наші традиції. Тому мусимо тримати і культурний фронт, не переривати творення коду української нації.

Схожі новини