Тепла зима провокує птахів на весноспіви
Теплінь не за календарем спровокувала пернатих на весняні акорди
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/481289/drizd.jpg)
У перший день нового року небесна канцелярія здивувала аномально високою температурою — стовпчик термометра піднімався до +14. На такі дива зреагувало ошелешене птаство: у розімлілому від тепла лісі я чув квітневі концерти чорного дрозда. З такими переливами, голосовими «колінцями», протяжним свистом ці птахи зазвичай співають, коли все довкола потопає у квітучій зелені.
Теплінь не за календарем спровокувала пернатих на весняні акорди. Цю думку у розмові з кореспондентом «Високого Замку» підтвердив один з найвідоміших українських орнітологів, доктор біологічних наук Андрій Бокотей.
— Птахи, звичайно, обманюються, думаючи, що вже йде весна.. Потепління є одним із тих чинників, які стимулюють їхню голосову активність, більш весняну поведінку. Це не велика дивина, таке буває. А коли знову прийдуть холоди, вони перестануть співати свої веселі пісні.
Чи, бува, за нинішнього тепла птахи помилково не візьмуться за гніздування? Ні, переконаний науковець. За його словами, крім потепління, птахи беруть до уваги ще й тривалість світлового дня. А вона зараз одна з найкоротших. Тому про облаштування осель думати їм зарано.
— Птахи у ці дні справді співають по-весняному, — підтверджує орнітолог. — У мене під вікном відповідно посвистує синиця. Підвищення температури дає пернатим чимало плюсів: їм набагато легше, ніж у студінь та сніговицю, переночувати і знайти корм.
Січневі «весняні вікна» через кілька днів завершаться. На Різдво за Юліанським календарем (7 січня) повернеться погода, близька до звичної у цей період. Тому користаймося нагодою і слухаймо нетрадиційні для січня бадьорі звуки птаства.