На Прикарпатті дозрівають смугасті красені
Господарство Богдана Лутчина з прикарпатського села Чукалівки, що неподалік Івано-Франківська, спеціалізується на вирощуванні полуниці. У закритому ґрунті вона врожаїть аж до осені
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/471738/kavun.jpg)
Однак три роки тому ініціативний чоловік узявся експериментувати. Коли на одній із ділянок ягідники відродили (плантація плодоносить максимум три роки), фермер засадив звільнену площу кавунами. Використав тільки ранні сорти, які краще дозрівають та мають тоншу шкірку (пізні достигають наприкінці вересня, коли зазвичай випадають дощі).
Паростки, що з’явилися, ґазда підгодував селітрою (за порадою досвідчених колег із Херсонщини). Відтак кущі виросли великими, розлогими і дали крупні плоди.
«Смугастики» не потребують особливого догляду: лише хочуть трохи поживи й багато вологи. Пан Богдан переконався на власному досвіді, що баштанні у їхньому регіоні ростуть малими саме через брак поливів. Але за 10 днів до збирання врожаю води не ллють. Тоді велетенські ягоди набирають цукристості.
Результат перевершив очікування. Кавуни вдалися солодкими та смачними, не гіршими за південні. У місцевих ґрунтах є щось таке, що надає особливого смаку всьому вирощеному. Ентузіаст наголошує: «У нас росте все, якщо вкласти любов та душу».
Коли почалася війна, то було не до кавунів, але трохи їх таки посадили. Урожайність потішила: окремі велетні заважили по 15−20 кілограмів. Усі здорові і смачні. Вони користуються неабияким попитом в Івано-Франківську, адже тепер немає завозу баштанних із південних областей України.