Інжир тішить хорошим урожаєм
Оксана Шевченко зі с. Калинівки Миколаївської області справжню втіху знайшла у квітах. Її обійстя від ранньої весни до пізньої осені милує око яскравими барвами
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/471735/inzhyr.jpg)
А в саду ростуть плодові дерева, виноград та інжир, вирощуванням яких займається тато — Сергій Олександрович. Донька ж у всьому допомагає батькові.
Інжир уже давно перестав бути диковинкою не лише на півдні, а й на заході і сході нашої країни. Проте, щоб отримувати щедрі врожаї, слід догоджати заморському гостю. Оксана й пан Сергій охоче діляться з початківцями порадами щодо догляду за цією культурою.
Смоківниця (інша назва інжиру) віддає перевагу сонячним місцям, що важливо врахувати при садінні. Навесні господарі рекомендують вносити під кущі фосфорно-калійні добрива і трохи селітри. Коли з’являться зав’язі, поливають органікою (але не варто зловживати добривами, бо згадана культура не любить надмірного підживлення). Такі ж підгодовування знадобляться і для отримання другого врожаю.
Спекотної погоди необхідно поливати (хоча б раз на тиждень). Особливо потрібна волога під час формування плодів. У пору дозрівання кількість води обмежте, аби ягоди не тріскали.
Пристовбурні круги пані Оксана мульчує соломою із курника, яка захищає коріння від перегрівання, стає перепоною бур’янам. Оскільки вона містить пташиний послід, то одночасно насичує ґрунт корисними речовинами.
/wz.lviv.ua/images/articles/2022/09/%D1%96%D0%BD%D0%B6%D0%B8%D1%80%202.jpg)
Починаючи з серпня, жодних добрив вносити не треба, адже смоківниця готується до зимівлі. Пагони повинні добряче визріти, тоді легше витримуватимуть мінусові температури.
На присадибній ділянці Шевченків росте сорт інжиру Далматський. Плодоносить двічі на сезон — у липні і вересні. З одного дорослого куща, котрий виростає до 2−3 м, можна зібрати близько 20 кг продукції. Плоди грушоподібної форми, жовтувато-зеленого кольору, зверху рожевуваті. Зазначений сорт середньої зимостійкості, витримує зниження температури до -15°С.
Незважаючи на потепління клімату, інжир в Україні не обходиться без укриття. Якщо вимерзнуть гілки, то від кореня відростуть нові, але урожаю не буде (доведеться чекати наступного сезону).
До речі, вирощені власноруч фіги смачніші за імпортні, які продають на ринках. Оксана Шевченко полюбляє ласувати свіжими плодами, а також готує з них смачне варення.
Оксана Бервін