Ранні кавуни виростають без «хімії»
Фермер Роман Дяжук, що працює у селі Саф’яни Ізмаїльської громади, заперечує поширене в народі твердження, що ранні кавуни неможливо отримати без хімічних препаратів. Бо в нього на 50 га ростуть органічні «смугастики»
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/465657/kavun.jpg)
Розсаду цих овочів ґазда у середині квітня висаджує на ділянку й накриває плівковими тунелями. Таким чином удається захистити паростки від заморозків та створити необхідний мікроклімат для швидкої вегетації.
Окрім традиційних сортів, пан Роман єдиний в Україні вирощує кавуни незвичної кубічної форми. Ідею запозичив у Японії і впровадив на рідній землі.
Своє господарство «Дунайський аграрій» чоловік заснував 2013 року. Він обрав органічне виробництво, бо зрозумів, що це дуже важливо для людського здоров’я. Спектр діяльності – різноманітний. Займається зерновими (пшениця, просо, кукурудза, ячмінь), бобовими (нут, горох, сочевиця). З овочів є морква, цибуля, картопля, броколі, кабачки, перець, помідори, буряки.
Недавно висадив батат. Плоди цієї новинки фермер зараз відправляє як волонтерську допомогу нашим бійцям на фронт.
Водночас ентузіаст пишається органічним садом, який розкинувся на площі 20 гектарів. Тут вишикувались рядки персиків та нектаринів. Крім того, «прописалися» сливи і ранні яблука. Отримати високий урожай фруктів допомагає крапельний полив.
Торік Роман Дяжук узявся за вирощування лікарських рослин, звісно, теж органічних. Зараз багато охочих приїздить сфотографуватися на його лавандовому полі.
Фермер наголошує: «Ми відмовилися від використання пестицидів, хімічних добрив, консервантів та будь-яких неорганічних добавок, щоб показати, якою смачною, натуральною та справжньою може бути українська продукція».