"Треба обробляти кожен клаптик землі"
Переконаний галицький фермер Іван Кільган
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/458150/posivna-kampaniia.jpg)
Фермер Іван Кільган зі села Великої Білини Новокалинівської територіальної громади Самбірського району вже не один рік успішно трудиться на землі.
Ази господарювання отримав під час навчання в аграрному виші Харкова, який закінчив понад 35 років тому. Відтоді пройшов серйозну школу професійного гарту, працюючи агрономом, головою колгоспу. А на початку 90-х став одним із перших у районі одноосібників.
Сьогодні ж разом із синами Романом та Тарасом на орендованих у селян паях вирощує різноманітні сільськогосподарські культури. Біля в’їзду до села обабіч дороги зеленіє озима пшениця, якої ґазда засіяв 400 га. Площа доглянута, без бур’янів. Рослини вже сформували міцну кореневу систему й продовжують успішну вегетацію.
«Вони мають усі умови для росту, колосіння. Технологія обробітку, як бачите, дає плоди. Буде робота для комбайнів», – розповідає дбайливий чоловік.
Також зачаровує лан ріпаку, що тепер рясно цвіте. Звісно ж, їдучи в звичайне українське село, не кожен сподівається бачити таку втішну картину, причому тоді, коли в країні триває війна.
Колись ці поля були зарослі чагарниками, бур’янами. На аукціоні Іван Степанович виграв право оренди. Бо вважає, що кожен клаптик української землі повинен працювати на добробут. «Переконаний: нам не потрібні інвестори, коли в Україні активно розвивається фермерство. Але йому необхідна така ж підтримки, як за кордоном. Депутати мали б орієнтуватися на місцевого землероба», – зазначає ентузіаст.
Іван Кільган ознайомлений з досвідом іноземних аграріїв, бо відвідав 50 країн
Часто пригадує, як був на стажуванні у США: «Ми з американським фермером зайшли у Сенат, і всі сенатори з поваги до нас встали. Бо для них фермер – це велика людина, від якої залежить не лише добробут суспільства, а й здоров’я нації. Вірю в те, що й українські господарі матимуть таку ж пошану від суспільства».
Згадані міжнародні тури допомогли галицькому фермеру вивчити економіку сільського господарства.
«Можна мати золото, діаманти, але якщо нічого їсти, то золотий плуг у голодний рік вартий шматка черствого хліба», – переконаний пан Іван.
Сьогодні через звірства, які чинить в Україні путінська орда, до нас прикута увага всієї планети. Світ стривожений, чи не голодуватиме, бо наша країна є житницею континенту. Високий імідж держави творять конкретні люди, котрі вміло доглядають землю, вирощують хліб. Тож віримо, що його буде достатньо.
Читайте також: Цього року червона малина може стати золотою...