«Олександр знімає ці відео для розрядки»
Журналістка «ВЗ» поспілкувалася з дружиною воїна, що танцює, у якого у TikTok понад чотири мільйони підписників
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/455418/fboec.jpg)
Воїна-танцюриста Олександра Коваленка з позивним “Хук” знає уже весь світ! Його відео у TikTok неабияк популярні. У час запеклої війни такі «антитривожні» відео як бальзам на душу... Про те, що надихнуло Олександра, який на передовій з 2014 року, вдатися до танців, я розпитала у його дружини-волонтерки пані Тетяни. Вона розповіла й про свій фронт — у тилу.
Спочатку у часи перепочинку Олександр танцював сам, а тепер його підтримують бойові побратими. Хлопці розминаються під світові хіти і нагадують: «Збройні сили України до кінця будуть обстоювати інтереси своєї країни, свого народу!». А нещодавно Олександр записав душевне відео, яке нагадує, що за вікном – весна... “Мій рідний. Моя любов. Кохаю. Чекаю. Вірю”, – написала під відео дружина Олександра, Тетяна Руденька.
– Олександр знімає ці відео для розрядки, – каже Тетяна. – Він по життю активний, веселий, спортивний, енергійний. І люди почали дуже позитивно реагувати на його відео!
/wz.lviv.ua/images/articles/2022/04/f_voin.jpg)
– Перше відео навіть не згадаю, – веде далі Тетяна. – Я не дуже цікавлюся соціальними мережами. Якщо чесно, я спочатку і не знала, що він ці відео знімає. У TikTok мене немає. В Instagram я зареєструвалася тільки кілька тижнів тому. Олександр якось сказав: “Зареєструвався. Відосики викладаю”. І все. А потім те відео, де він танцює, стало «вірусним»! Тоді купа людей почала на нього підписуватися.
@alexhook2303 #🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦 #🇺🇦🇺🇦🇺🇦💙💛 #Топ #Рек #война #украинатикток #славаукраїні #ЗСУ ♬ dashatm19_ - dashatm19
Відео розлетілося не тільки Україною, його почали перепощувати й за кордоном. Коли почалася війна, підписників у нього збільшилося до мільйона. А потім мені хтось сказав: “Саша нове відео виклав”. Я заходжу у TikTok, а там уже понад 4 мільйони підписників!
@alexhook2303 #🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦 #🇺🇦🇺🇦🇺🇦💙💛 #Топ #Рек #война #украинатикток #славаукраїні #славаукраїні #ЗСУ #украинатикток ♬ оригинальный звук - Дима Зайченко
– Ці відео можна по кілька разів переглядати. Ніби заряджають на перемогу! А весняне відео з квіточкою (на фото) та піснею Макса Барських “Україна – це наша земля” дуже душевне...
– У нього виходить. Якось Сашкові так удається зняти, що люди так емоційно реагують.
– А з чого розпочалося ваше волонтерство?
Ще 2014 року ми з хлопцями-байкерами робили пікніки для поранених воїнів у шпиталі. 2020-2021 роки були більш-менш спокійними. Поодинокі прохання від хлопців, яких я знаю, в основному щодо дорогої оптики. А коли почалася війна, ми зіткнулися з тим, що багато чого бракувало: бронежилетів, шоломів, тепловізорів... Довелося “включитися у роботу. Ми точно знали, що треба купувати. Нам не довелося розбиратися, якого класу має бути «броня», шоломи, кровоспинні турнікети. Що має бути в аптечках. Який має бути тепловізор, монокуляр, приціл, квадрокоптери. Ми це все знаємо напам’ять! Якщо в когось є лише тепловізори, а в когось лише “коптери”, обмінюємося.
Якщо немає сертифікації на “броню”, я жодних пропозицій не розглядаю. У «броні» є класифікація. Четвертий клас і вище – для наших хлопців годиться. Перший і другий клас – викинуті на вітер гроші... Деякі люди роблять для військових якісь незрозумілі тактичні підсумки, неякісні турнікети. Люди їх розгрібають, бо це дешево. Нехай я дорого заплачу за той самий турнікет, але він буде якісний, він врятує життя, і після нього не доведеться ампутувати кінцівку... Є багато хороших фірм, які виготовляють тактичне спорядження. Читала допис власника такої фірми: “Будь-ласка, заходьте до нас на сайт, ми виклали креслення”. Але треба ще мати розуміння, яка має бути тканина, нитка. Не можна взяти будь-яку тканину і пошити якісний підсумок. Він не для краси, а щоб тримався “магазин” із патронами. І боєць має бути впевнений, що ніде не порветься нитка, що він не випаде і не обірветься.
– Ви, по суті, все робите своїми силами?
– Так. Мені гірко відмовляти іншим. Але я чесно усім кажу: “У мене є підрозділи, яким допомагаю. Я прямо від командирів отримую потреби. І я їх “закриваю”. Одна волонтерка мене запитувала: “Що мені робити? У мене і звідти запити, і звідти”. Я їй сказала: “Краще візьми один підрозділ і його забезпечуй, ніж будеш цю допомогу розпорошувати на купу різних підрозділів. І толку від цього не буде”.
Читайте також: 9-тирічний «шеф польової кухні» за зміну готує 300 канапок