Після фізичної роботи береться за пензлик
Автор створює свої полотна тільки в одному екземплярі
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/451474/khudozhnyk.jpg)
Таланти народжуються не лише у столицях або великих містах, а й «глибинках». Підтвердження цього – творчий шлях Володимира Ріпи зі села Коровинців, що у Роменському районі. Він – самоук, який протоптав стежку у мистецтві без жодних інститутів та училищ. Сьогодні радо проводить екскурсію по своєму власноруч збудованому двоповерховому будинку, де ледь не на кожній стіні оживають пейзажі різних пір року, натюрморти, перенесені на полотно фрагменти кінострічок.
Писати картини чоловік почав 2019 року. Нині в доробку автора їх налічується 88.
Після закінчення місцевої школи Володимир Миколайович служив в армії. Відтак вчився в Сумському техучилищі №18, працював на Сумському заводі РТВ. Одружившись, разом із дружиною Антоніною повернулися в село, де звели оселю, виховали двох дітей – Наталю та Дмитра – і вже діждались онука.
Водночас пана Володимира знають у рідному селі як хорошого майстра, що не сидить без діла жодної хвилини.
– Ще з дитинства у мене пальці не заживали, постійно щось виготовляв із дерева, – розповідає чоловік. – Трудився у ремонтно-будівельній бригаді – перекривав дахи шифером, встановлював огорожі, виготовляв із крихти пам’ятники...
Якогось моменту мені захотілось більш професійно навчитись обробляти деревину. Тож пішов у колгоспну столярну майстерню, – пригадує герой нашої розповіді. – Набувши навичок та знань, міг працювати за фахом. Та оскільки платня була мізерною, то подався на заробітки за кордон.
Там теж додалося досвіду. Відтак після повернення додому суттєво розширив асортимент своїх послуг – виготовляв альтанки, гойдалки, дашки до колодязів, що ставали справжньою окрасою обійсть.
– Як вдається після важкого фізично дня писати картини? – запитую.
– Дуже легко, – говорить умілець. – Працюючи, обдумую майбутній сюжет. Хочеться швидше закінчити роботу та сісти за мольберт. Саме за ним відпочиваю. Малювати можу по кілька годин. Іноді вночі прокидаюся й беруся за пензлик.
/wz.lviv.ua/images/articles/2022/01/khudozhnyk2.jpg)
До речі, автор створює свої полотна тільки в одному екземплярі. Повторно не малює навіть на прохання замовників.
«Серед моїх фаворитів є професійні художники: Віктор Юшкевич, Микола Пимоненко, патріарх живопису Сергій Васильківський, Юрій Журко і самоук Юрій Пацан. Всі вони писали і пишуть сільський пейзаж, що мені дуже до душі, – розповідає Володимир Миколайович. – От зараз хочеться намалювати справжню українську калину. Також маю намір зобразити міський краєвид. Для цього треба їхати до міста, але бракує часу».
До матеріалу, з яким працює, художник ставиться дуже прискіпливо. Полотно для майбутньої картини купує домоткане, сам його ґрунтує, натягує на підрамник. Рамочки теж власного виробництва. Фарби, пензлики та лак замовляє через Інтернет у вже перевірених магазинах.
/wz.lviv.ua/images/articles/2022/01/khudozhnyk3.jpg)
Ідеї майбутніх творів обдарований чоловік черпає з навколишньої природи. Вільної хвилини йде до лісу, мандрує лугом і дорогою обов’язково зустріне щось цікаве.
2021 року Володимир Ріпа заслужено став переможцем мистецької премії імені Н. М. Кизенка та встиг влитися до когорти знаних художників району. Влітку у Коровинському центрі культури і дозвілля відбулися дві його персональні виставки.
Але на цьому митець не збирається зупинятись. Попереду у нього ще багато задумів та ідей.
Тетяна Ярмоленко
Читайте також: «Жодна моя свічка не схожа на іншу»