Секрети осінньої королеви саду
Кущі, що ростуть просто неба, на зиму бажано вкрити опалим листям або соломою
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/446775/kvity.jpg)
Жителька м. Гайворона Кіровоградської області Ольга Бродецька довший час не розлучається із хризантемами. Перші квіти з’явилися на її обійсті 11 років тому, коли перебувала у декретній відпустці. І донині вони — найулюбленіші.
Серед різноманітних форм та видів господині найбільше подобаються середньоквіткові хризантеми, які можна вирощувати не тільки просто неба, а й на балконі, веранді, підвіконні.
Щоб бутони видалися великими, пані Ольга радить сформувати кущики так, аби був лише один пагін, та обірвати всі пуп’янки (зав'язі), залишивши одну центральну.
Кущі, що ростуть просто неба, на зиму бажано вкрити опалим листям або соломою. Засохлі пагони зрізують за 10 см від поверхні (восени чи навесні).
Середньоквіткові хризантеми пізньої осені рекомендується викопувати і зберігати у прохолодному приміщенні. Своїх підопічних Ольга Миколаївна заносить у неопалювану теплицю, що на 70 см вкопана в землю. Для надійності горщики присипає тирсою. Тож навіть сильні морози не страшні.
Якщо у вас немає бажання викопувати квіти на зиму, то варто вирощувати сорти, яким не дошкуляють холоди. Це Сплеш, Артістік, хризантеми, котрі формою нагадують ромашки.
Часто початківці нарікають, що згадані рослини погано вегетують. Річ у тому, що вони не люблять кислого ґрунту, до того ж вимагають сонячного підвищеного місця, де не застоюється вода.
Аби запобігти дрібнішанню бутонів, слід через кожні 3−4 роки пересаджувати. Коли ж немає такої змоги, то щодва роки розкорчовуйте, відділяючи частину материнської рослини. Інакше кущі розпадуться, втратять декоративність.
Хризантеми вимагають багато уваги. Клопотів біля них достатньо. Проте в Ольги є надійний помічник — чоловік Сергій. А разом усе дається значно легше.
Оксана Бервін, «Добрий господар»
Читайте також: У Чорнобильській зоні помітили рідкісні «пухнасті» квіти: фотофакт