До шлюбу батька на руках ніс син
Повінчалися, проживши разом пів століття
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/445786/vinchannia3.jpg)
Особливе вінчання відбулося на Волині. У місті Рожищі до шлюбу стали Степан та Євгенія Шевчуки. Хоч в парі вони уже п’ятдесят літ, виховали дітей, діждались онуків і правнуків. Та лише тепер склали подружні обітниці перед Богом.
Степану Сергійовичу 71, Євгенії Євгеніївні — 69. Пів століття прожили у парі! За плечима багато пережитого — і радостей, і печалей, і незгод, але сім’я все витримала.
— Ми з Женею розписувались у Нововолинську 16 жовтня 1971 року, — згадує Степан Шевчук. — Бо жінка звідти родом. А я з Переспи. Яке весілля було? Звичайне, радянське. Мама — партійна, мала орден Трудового Червоного прапора, я партійний… Про вінчання тоді й не думали.
Працювало подружжя у Ковелі: чоловік — зварювальником, дружина — бухгалтером у банку. Виховали сина та доньку, одружили дітей, провели до шлюбу онуків. Не раз Шевчуки були свідками вінчання рідних та знайомих, чули обітниці молодят. Але до серця так близько усе те не брали. Розуміння, що слід під Божим покровом вести свою сім’ю, прийшло, коли геть посивіли скроні.
— Так, ми усвідомили, що слід повінчатися, коли стали старші, — додає Євгенія Євгеніївна. — Хотіли приурочити таїнство до 50-річчя одруження. А ще ж Українська церква тепер світом визнана. Хочеться, щоб люди розуміли і цінували це. Про своє бажання батьки зізналися дітям. Ті підтримали й взялись допомогти в організації свята. А троюрідна сестра Євгенії зголосилася вишити бісером рушник. Взірець й кольори жінка вибрала дуже символічні, адже червоний — то споконвічний вияв любові до людини та до життя, а синій наші предки вважали потужним оберегом від усіх хвороб та небезпек.
— А ікони хто купував? — цікавлюся у наречених.
— Це вінчальні образи моїх батьків, їм вже зі сто літ є, — розповідає Євгенія Шевчук. — На жаль, сімейне щастя тата з мамою було недовгим, бо батько рано загинув — мав всього 33 роки.
— І мої у парі недовго прожили, — додає Степан Сергійович, — теж батько молодим помер, а я в інтернат попав… А нам Бог, бачте, більше сімейного віку відміряв.
На вінчання Шевчуків приїхала найближча родина. Таїнство відбувалось у храмі Преподобного Сергія Послушного. Усі із завмиранням серця дивилися на сивочолих молодят, які не для моди чи традиції, а за велінням серця прийшли сюди в таких поважних літах сказати одне одному «так».
— Такого вінчання у нас на парафії ще не було, — розповів настоятель храму отець Миколай Царик. — Перед вівтарем спускається ікона, і аби батько зміг до неї приклонитися, син підіймає інвалідний візок й допомагає татові поцілувати святиню…
Як і годиться, отець дав нареченим настанови. Прозвучало у храмі «Гірко!».
Читайте також: «Я хотів бути начальником: мати гарну машину, гроші, квартиру. Але Господь покерував по-іншому…»