«Як продам бодай одну роботу, її повторять і видаватимуть за своє»
Львів’янка Ірина Судакова робить унікальні підсвічники й мріє про персональну виставку
Її роботи вражають не лише оригінальністю, а й ексклюзивністю. Ірина Судакова робить підсвічники з ниток для в’язання і мідного дроту. Сама їх придумала, розробила техніку й дизайн. Своїх робіт майстриня не продає. Пані Ірина мріє відкрити власну виставку.
Усе почалося 2017 року. Пані Ірина потрапила під скорочення у Пенсійному фонді, де працювала багато років. Куди лише жінка не подавала резюме, щоб влаштуватися на роботу за спеціальністю! Але 40-річну тоді жінку нікуди не брали… Юристка за освітою, пані Ірина була у розпачі. Аби трохи заспокоїтися, взяла до рук нитки. Що робити — почати в’язати шапочки-рукавички? Могла би вишивати, але ж стільки народу пропонує свої роботи… Тож хотіла придумати щось таке, чого досі не робив ніхто.
— А потім згадала, що моя прабабуся у своїй старенькій хаті усе прикрасила квітами з паперу, — розповіла журналістці «ВЗ» Ірина Судакова. — Скручувала дротиком і вивішувала на рушниках і образах. І настали вечори копіткої роботи. Два місяці крутила тим папером туди-сюди, але нічого доброго не виходило. Але потім мені вдалися дві квітки. Аж самій сподобалося. Повісила на стіні й запросила дітей і маму оцінити мою першу роботу. Сказали «Файно». Так і народився генд-мейд «Файно». Почала робити з ниток підсвічники на стіл. Усередину ставиться свічка у скляночці — гарно виглядає на великому столі. Замість скляночки можна поставити вазочку й насипати цукерок.
— То вже робите вироби на замовлення?
— Так, виставила в Інстаграмі кілька робіт. Першими написали жінки з Португалії, які займаються генд-мейдом, а потім посипалися повідомлення з Росії. Почали вгадувати, з чого я роблю ці речі, а далі запропонували продати їм кілька робіт. Але я не продала їм жодної. Розуміла: якщо у мене куплять бодай одну роботу, її розберуть на частини, почнуть і собі робити та видаватимуть за своє… У той час я сильно захворіла, на лікування були потрібні гроші. Але я навіть у той складний час не наважилася продати жодної роботи.
— А коли маєте намір розкрити таємницю ваших виробів?
— Дуже мрію зробити бодай малесеньку виставку. А потім буду навчати інших — у соцмережах. Можливо, комусь це знадобиться. Може, у дитячому садочку захочуть навчати діток або у школі на уроці праці. Хочу не лише красу робити, а й отримувати гроші за свою роботу.
— Як довго працюєте над одним виробом?
— Усе залежить від розміру — від трьох днів і до тижня.
— Скільки ниток витрачаєте у середньому?
— Якщо синій і жовтий кольори, то чотири стограмові клубки ниток для в’язання.
Читайте також: У хаті ростуть гриби і стрибають зайці