Передплата 2024 «Добра кухня»

Кулінарні шедеври у Палаці мистецтв

На Fine Food-ярмарку ласували солодощами галицьких майстринь

Ярмарок кондитерів, фуд-корт, маркет брендів кулінарної індустрії, форум кулінарних видань, майстер- класи, дитяча зона розваг, мерч-зона.

Усе це було у програмі першого кулінарного кон­дитер-фесту, що впро­довж вихідних відбувався у Па­лаці мистецтв у Львові, у межах Fine Food-ярмарку, вже вчет­верте у нашому місті.

Оскільки 80 відсотків усіх страв на попередніх фестива­лях були кондитерські вироби, вирішили провести окремий кондитер-фест.

— У першому львівському кон­дитер-фесті взяли участь 36 майстринь зі Львова, Дрогобича, Червонограда та Калуша Івано- Франківської області. Учасники добре підготувалися, предста­вили вироби на будь-який смак. Для декорування використа­ли чимало сучасних технік, які тільки-но з’явилися. Акуратно, естетично. Я захоплююся ними, бо не все вмію робити так, як вони, — розповіла організаторка фестивалю Ірина Масленни­кова, засновниця відомих кулі­нарних груп у Фейсбуці — «Стра­ви файних господинь» і «Рецепти файних господинь», яка об’єднує майже пів мільйона осіб.

Серед майстринь — відома львівська кондитерка, знесін­чанка, авторка книги «Солодке печиво львівських господинь. Кулінарна мандрівка Знесінням» Галина Зінько. Кулінарка пред­ставила горішки, кошички з го­ріховим міксом, з арахісом, зі солоною карамеллю, птисі із за­варним кремом і, звісно ж, ан­друти, трубочки з білковим кре­мом — усе, з чим асоціюється солодкий Львів.

Із Калуша на кондитер-фест завітала Люба Біріна з чолові­ком та сином. Представила на­туральну пастилу та інші сма­колики, а також презентувала львів’янам свою першу книгу в електронному варіанті — «Готів­ля».

За словами авторки, ця книга є результатом колективної пра­ці її та родини.

— Чому «Готівля»? Це сино­нім до словосполучення «при­готування їжі» у будні, у свята. Просте, складніше. Те, чого за­хотілось спонтанно, або те, що планували. Готівля як частина життя. Готування їжі може при­носити радість собі та близь­ким. Для цього я й написала цю книжку — хочеться зробити жит­тя трішки смачнішим, — зазначи­ла Люба Біріна.

На фестивалі можна було по­спілкуватися і придбати кни­ги ще однієї відомої кулінарки — Лесі Кравецької з Дрогобича — авторки не одного десятка кулі­нарних книг, відомої блогерки та фудфотографині.

Неможливо було пройти повз солодощі кондитерки Даші Ба­кай. Майстриня розповіла, що до фестивалю готувала­ся три дні. З класики предста­вила торти, смородиновий чіз­кейк з лимонним курдом, торт орео-чізкейк, а також чудову альтернативу тортикам — шоко­ладні та апельсинові капкейки. Були і класичні десерти — пана­кота і тірамісу, макарони трьох смаків — малинові, манго-мара­куя і фісташкові. З новинок — ли­монний тарт, а також веганський чізкейк — пісний, без тваринних продуктів і цукру.

Даша за фахом — редактор, видавець, кулінарією захоплю­ється п’ять років.

— Моє захоплення випічкою почалося в декреті. Тоді я вирі­шила змінити сферу діяльності і поринула у світ кондитерства. Починала з розпису пряників, але плавно перейшла на тор­ти. Тепер у моєму меню 15 ви­дів тортів, безліч десертів, а та­кож різноманітні види сирників, чізкейків і тартів, — розповіла Даша.

Для дітей на фестивалі орга­нізували майстер-класи з роз­пису пряників, який провели учні Львівського вищого профе­сійного училища харчових тех­нологій.

Уперше на фестивалі органі­зували локацію «Маркет брен­дів кулінарної індустрії», де кон­дитери могли ознайомитися з постачальниками приладдя для створення десертів. На стен­дах виставили зразки продукції — форми для випічки та оформ­лення страв, формочки для тар­талеток, тортівниці та багато ін­шого начиння. Був і ексклюзив — на місці наносили лазерне гравірування брендів.

Зефір за рецептом Даші Бакай

75 г яблучного пюре, 50 г банана, 300 г цукру, 35 г біл­ків, 70 мл води, 6 г агар-ага­ру.

Пюре печеного яблука та пюре банана збити блендером. Додати 100 г цукру і нагріти до повного його розчинення. Від­ставити вистигати.

Білок і фруктову масу збити міксером на високих оборотах до стійких піків.

Одночасно з цим варити си­роп. Для цього змішати 200 г цукру, воду та агар-агар і поста­вити на середній вогонь. Коли суміш закипить, зменшити газ і, постійно помішуючи від дна, ва­рити до 110 °C або до утворення карамельних «ниточок».

Збиваючи фруктову масу з білком на низьких оборотах, тонкою цівкою влити сироп. Од­разу збільшити швидкість мік­сера на максимум та збивати кілька хвилин.

Витиснути зефір та залишити стабілізуватися мінімум 4 год. Після цього з’єднати по дві по­ловинки та обваляти в цукровій пудрі.

Еклери зі смородиною та сирним кремом за рецептом Люби Біріної

Базове заварне тісто: 240 мл води, 110 г вершково­го масла, ¼ ч. ложки солі, 140 г борошна, 4 яйця.

Крем: 1 яйце, 150 мл мо­лока, 200 г цукру, 100 г білого шоколаду, 150 г масла, 250 г кисломолочного сиру, 100 мл смородинового варення.

Тісто. Довести воду з мас­лом і сіллю до кипіння. Всипа­ти борошно і добре перемішати дерев’яною ложкою, поки тісто не почне відставати від стінок.

Зняти з вогню, трохи охоло­дити, перемішати в комбайні лопаткою на малих обертах.

Додати по одному яйцю, що­разу добре перемішуючи. Дода­ти 3 цілі яйця, четверте збовта­ти виделкою і додати лише 2/3 маси. Витиснути тісто з кулі­нарного мішка за допомогою насадки хризантеми довгастої форми (близько 6 см завдовж­ки). Випікати в розігрітій до 200 °C духовці близько 30 хв.

Крем. Спершу зварити базо­вий сироп «Шарлот». Для цьо­го 1 яйце ретельно переміша­ти вінчиком з молоком, всипати цукор, перемішати та варити на середньому вогні, помішуючи, 4 хв (від початку кипіння). Зняти з вогню.

У гарячий сироп додати по­ламаний на шматочки білий шо­колад, добре перемішати до розчинення шоколаду. Накрити і дати вистигнути.

Збити масло (не надто хо­лодне і не надто м’яке), дода­ти заварну масу і в кінці додати кисломолочний сир, перетер­тий через сито, перемішати все вручну.

Формування. Начинити тіс­течка знизу за допомогою круг­лої малої насадки. Декорувати чорносмородиновим джемом (бажано, щоб були цілі ягідки) та білим шоколадом.

Схожі новини