Передплата 2024 «Добра кухня»

Вирощують лохину всією родиною

Володимир Борис збирає перший урожай лохини на плантації у селі Лівчиці Гніздичівської ОТГ Стрийського району

Молодий чоловік за фахом історик, за покликанням — худож­ник, а зараз — фермер, засно­вник сімейного господарства «BorysFruitsFarm», де трудиться разом із братами Михайлом і Миколою.

«Нинішнього сезону зриває­мо ягоди дещо пізніше, ніж за­звичай. Далася взнаки затяжна й холодна весна. Бракувало со­нячних днів, сприятливої темпе­ратури. Традиційно почали збір із раннього сорту Дюк, а потім піде Блюкроп», — розповідає пан Володимир.

Стартували Бориси у 2015-му. Зупинили свій вибір саме на лохині. Щороку розши­рюють плантації на Жидачівщи­ні (тепер Стрийський район) та Яворівщині.

«До всього мусили доходити самотужки. Бракувало знань, нерідко набивали ґулі. На той час в Україні було мало таких господарств, та й більшість їхніх керівників неохоче ділилися се­кретами. Тому доводилося чер­пати інформацію з Інтернету. Так поступово набиралися не­обхідного досвіду і зараз вихо­димо на вищий рівень», — каже ентузіаст.

Наразі працьовита родина має ягідники різних сортів. Пер­шим був Блюкроп, який вважа­ють надійним, зразковим, ета­лонним. Потім висадили Дюк, Еліот. Оскільки український ри­нок перенасичений ранніми та середньостиглими сортами, то брати роблять ставку й на пізні різновиди — Дарел, Ліберті, Елі­от.

Звісно ж, ще приглядаються до сучасних модних сортів. Але чекають, поки вони добре себе зарекомендують та адаптують­ся в наших умовах.

Починали з 900 кущиків, розміщених на 20 сотиках землі. На той час ґрунт не під­ходив цій американській гості. Довелося створювати спри­ятливі умови: для підвищен­ня кислотності внесли тирсу, опалу хвою, посипали сіркою. Згодом площа розрослася до півтора гектара. Зараз закла­дають нові ділянки.

Ґазди вважають, що ці яго­ди тепер найдорожчі та доволі рентабельні. «Із часом ринок насититься й ціна на лохину просідатиме. Однак свою ме­режу клієнтів можна зберегти», — переконаний Володимир.

Бориси охоче діляться знаннями з людьми, котрі прагнуть вирощувати лохину. У їхніх планах — і надалі розширювати ферму, а також створити еко-садибу, де б усі охочі могли від­почити на природі і назбирати собі смачних та корисних пло­дів.

Читайте також: Ягідні вихідні

Схожі новини