Підкорює бездоріжжя на саморобних всюдиходах
Всюдихід на великих колесах, який пливе по багнюці, річках та озерах, мов катер по хвилях
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/438827/kvadrotsykl.jpg)
Мешканець селища Маневичі Віталій Савчук — справжній підкорювач поліського бездоріжжя. Живе у місцині, де болота та сніги стають неабияким випробуванням для місцевого люду. Там, де ні ногами пройти, ані велосипедом, мотоциклом чи автобусом проїхати, він мчить своїми всюдиходами. По снігу «літає» і річками пливе!
Найперше взявся за модернізацію мотоцикла
Змалку Віталій закохався у техніку. В юності його годі було уявити без мотоцикла «Дніпро». Молодий чоловік чаклував над ним по-особливому, оснастивши додатковою комплектацією.
— Я встановив на транспортному засобі 32-літровий бак, два кофри по боках, щоб вистачало пального на далекі відстані, — розповідає. — Дуже любив подорожувати з рівненськими друзями. Ми завжди брали намети, їжу, одяг… Мені пощастило взяти участь у байкерських фестивалях в Одесі та Мінську. «Намотав» на своєму «конику» не одну тисячу кілометрів.
Пан Віталій закінчив факультет лісового господарства Київського національного аграрного університету. Проте життя не пов’язав зі спеціальністю, бо захотів присвятити себе столярній справі. Виготовляє чудові альтанки, двері, столи. А ще у нього замовляють човни. Хоча чоловік і сам має кілька човнів із двигунами, проте також користується дерев’яними (бо любить рибалити на озері Люб’язь).
Умілець обзавівся унікальними інструментами, заводськими верстатами та пристроями, які змайстрував власноруч. Cконструював декілька видів найрідкісніших мініпилорам, що стали його незамінними помічниками у роботі. Крім того, захоплюється виготовленням мисливських ножів, котрі вражають своєю міцністю і стійкістю до зносу.
На снігоході долав півтораметрові замети
Коли хурделиця замела селище та весь транспорт завмер, виявилося, що навіть така негода не змусить пана Віталія сидіти вдома. На своєму міні-снігоході без проблем їздив не лише вулицями Маневич, а й до лісу, долаючи півтораметрові замети. Майстер часто чіпляв до транспортного засобу саморобні сани, садив на них дітей і катав із вітерцем.
/wz.lviv.ua/images/articles/2021/07/kvadrotsykl2.jpg)
— Свого часу я мріяв чимось дообладнати мотоцикла, щоб їздити по снігу, — розповідає наш співрозмовник. — Проте якось не випадало цим зайнятися. Згодом натрапив на таку ідею в Інтернеті і знову загорівся бажанням. Готовими деталями я не користувався. З пластику та металу виготовив каркас, лижі, гусениці. Двигун поставив зі старого бензогенератора. Взимку снігоход не раз виручав мене. Одного літра бензину вистачало, щоб їздити протягом 40 хвилин. Конструкція легко складається, має невеликі габарити, що спрощує її використання.
Каракат пливе, мов катер по хвилях
Навіть весняна повінь не в силі обмежити поїздки Віталія по важкопрохідних ділянках лісу чи пересічної місцевості. Бо ж він уже пересів на триколісний каракат. Це такий собі всюдихід на великих колесах, який пливе по багнюці, річках та озерах, мов катер по хвилях. Згаданим винаходом захоплюються не тільки місцеві байкери, а й лісівники, рибалки, мисливці, любителі гострих відчуттів.
— Одного разу я запланував сконструювати транспортний засіб, щоб пішки не ходити по болотах, плавнях, канавах, трясовинах, — продовжує розмову майстер. — Знайшовши в Інтернеті креслення караката, взявся до справи. «Ліпив» його із того, що було під руками. Раму та кермо взяв зі старого мотоцикла, колеса — від автомобіля КрАЗ. З ними довелося добряче поморочитися. Маса самої шини становить 120 кілограмів. Аби зменшити вагу до 30−40 кілограмів, я впродовж півтора місяця зрізав протектор канцелярським ножем.
Цей каракат називають чемпіоном по прохідності. Він успішно пересувається бездоріжжям, легко форсує водні перешкоди. Споживає така техніка в середньому 20 літрів бензину на 100 кілометрів.
— До речі, для згаданого всюдихода я спеціально виготовив плуга і ще деяке навісне обладнання, — зізнався пан Віталій. — Але потім вирішив, що це вже занадто. Не варто перетворювати каракат на сільгосптехніку.
Проте причіп таки зробив. І в умовах весняного бездоріжжя мені доводиться підвозити деревину, дошки або інший життєво необхідний вантаж. Також катаюся на своєму всюдиході, їжджу у ліс. І відчуваю, що вже мені цього замало. Хочеться виготовити щось складніше.