Погана пам’ять?
Вирішуйте математичні задачі, робіть гімнастику для мозку і багато читайте
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/438396/pamiat.jpg)
Ступінь мозкової активності значно впливає на стан здоров’я людини. Якщо почати освоювати щось нове, незвичне, організм запускає програму зцілення і омолодження в усьому тілі. Щоб процес минав успішніше, необхідно постійно розвивати пам’ять. Це корисно в будь-якому віці.
Дуже корисно для розуму щодня вирішувати нескладні арифметичні задачки. Це дії на додавання, множення… Можна брати приклади зі шкільних підручників. Чим швидше робимо обчислення подумки, тим краще.
Для розвитку пам’яті необхідно нормальне кровопостачання всіх ділянок головного мозку. Коли ви займаєтеся звичними справами, то задіяні одні і ті ж ділянки. Вони досить добре забезпечуються кров’ю, а інші частини мозку недоотримують кисень й інші речовини, принесені кровотоком.
Щоб це виправити, можна робити гімнастику для мозку, тобто зайняти розум тим, до чого він не звик. Це різні вправи, під час яких правою рукою ми робимо одну фігуру з пальців (наприклад, кулак) і одночасно лівою рукою іншу фігуру (хрестик). А потім навпаки. Спершу це важко, але із тренуванням все вдасться. Подібні варіанти фігур можна придумати самостійно. Головне, щоб одночасно складена фігура на правій руці відрізнялася від фігури на лівій.
За допомогою цих вправ ми досягаємо того, що кров прибуває до тих ділянок мозку, які раніше не були задіяні. За регулярних занять пам’ять і мозкова активність загалом почнуть поліпшуватися.
Зараз є чимало платних і безкоштовних курсів з розвитку різних професійних навичок. Є й майстер-класи за інтересами. Займаючись на них, можна добре натренувати пам’ять, якщо старанно освоювати інформацію — конспектувати, переказувати, виконувати завдання. Полегшити навчання допоможе мнемотехніка. Суть її у тому, що, запам’ятовуючи інформацію, потрібно подумки уявити емоційно яскраві образи і картинки, зв’язавши їх з тим, що треба запам’ятати. Багатьом підходить цей метод, який також розвиває уважність, словниковий запас і творчі здібності.
Для хорошої пам’яті необхідні корисні речовини, що є в їжі. Рекомендують доступні продукти, які поліпшують мозкову активність: жирна риба (скумбрія, форель, лосось), капуста, помідори, авокадо, банани, всі види ягід, родзинки, гіркий (чорний) шоколад, мед, горіхи і гарбузове насіння.
Ще дуже важливо регулярне вживання звичайної води. На думку вчених, якщо пити воду в достатній кількості щодня, мозкова діяльність посилюється на 15%. Зазвичай розраховують водоспоживання так: 30 мл води на 1 кг ваги тіла. Але це якщо немає проблем зі здоров’ям і пов’язаних з ними протипоказань.
Для нормального функціонування мозку також важливо бувати на повітрі, бути фізично активними і обов’язково дотримуватися режиму сну. Лягати спати краще не пізніше 23-ї години.
Для розвитку пам’яті, звичайно ж, потрібно якомога більше читати. Бажано читати вголос, а також вчити напам’ять вірші і співати пісні. Цим ви розвинете свої здібності і заодно отримаєте приємні емоції.