Карпатський мед охоче беруть туристи
Уже понад два десятиліття прикарпатець Василь Мануляк займається бджолярством. Він не лише збирає мед, а й передає молодому поколінню власний досвід
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/430694/med.jpg)
Одна з пасік господаря розташована на висоті тисяча метрів над рівнем моря — в селі Яблуниці Надвірнянського району. Дві інші (чисельністю близько двох сотень сімей) «прописані» на території Дністровського каньйону — в селі Гарасимові Тлумацького району. Таким чином удається отримати мед із різнотрав’я, високогірний падевий та інші цілющі продукти.
Оскільки чоловік за фахом фельдшер, то також облаштував будиночки для біорезонансної терапії, створивши оздоровчий комплекс «Відпочинок на вуликах». Тут працьовиті комахи допомагають позбуватися численних недуг.
Зауважимо, пасіка Мануляків — сімейна справа. Господареві активно допомагає дружина Ірина. До речі, вона впродовж 15 років проводить гурток пасічництва на базі Обертинського будинку школяра. Підсобляють і сини — Дмитро та Юрій. Останній навіть здобув професійну освіту у Боярській школі бджільництва (Київська область).
/wz.lviv.ua/images/articles/2021/03/med1.jpg)
Минулого року вітчизняні пасічники зазвичай нарікали, що з запровадженням карантину та відміною виставок були труднощі зі збутом меду. Тим часом Василь Михайлович цього не зауважив, адже завдяки високій якості його продукція користується попитом (зокрема, серед туристів).
Чи не найбільша біда — отруєння бджіл пестицидами. «Якщо з потужними аграрниками маємо підписаний меморандум про незаподіяння шкоди, то дрібні фермери-одинаки завдають проблем. Часто вони спонтанно обприскують поля хімікатами», — зауважує Василь Мануляк, який водночас є заступником голови обласної громадської організації «Спілка пасічників Прикарпаття».
Зрештою, мають івано-франківські бджолярі і певні здобутки. «Минулого сезону держава вперше дала нам дотації. Це неабияк втішило. Сподіваємося на таку підтримку й надалі», — зазначає ентузіаст.