«Була надія лише на Всевишнього, тому і назвали дитину Надією»
Жінка дивом народила дитину, якій лікарі не давали жодного шансу на життя
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/422778/309ce04a-73e9-4ef3-ba7e-9edf21a8456f.jpg)
На сьогодні семимісячна дівчинка добре розвивається, набирає вагу і тішить батьків. Хоча Надійці в утробі матері лікарі пророкували неминучу загибель, адже всі обставини складалися проти неї.
Перебіг другої бажаної вагітності був у Ярини Дмитрук нормальним. Аж до вісімнадцятого тижня, коли несподівано почали підтікати навколоплідні води. Після УЗД їй поставили діагноз «маловоддя».
«У лабораторії досліджували рідину, що періодично підтікала. УЗД показало, що довкола дитинки менше вод, ніж потрібно, через два тижні їх стало ще менше. Довелося почути страшні для мене слова, — згадує Ярина. — У лікарні сказали, що медики не знають, як лікувати таке ускладнення, тому потрібно переривати вагітність».
Лікарі казали, що в Ярини будь-коли могли початися пологи. Щоб не спричинити ускладнень для породіллі, адже міг розвинутися сепсис і, відповідно, тяжкі наслідки для жінки, їй порадили штучно викликати пологи. Але у новонародженого немовляти шансів на життя майже не було. «Медицина пропонувала саме таке рішення. Якщо ж я відмовлялася, вся відповідальність лягала на мене. Мене „втішали“: ви ще молода, ще будете мати дітей. Я документально підтвердила, що відмовляюся переривати вагітність, і у своєму рішенні була непохитною».
Тітка Ярини Дмитрук познайомила її з лікарем-гінекологом Тетяною (прізвища на прохання самої жінки не подаємо). Вона єдина повірила у те, що цю дитину можна виносити, адже інші медики опускали руки.
Поки Ярина була в лікарні, її чоловік, найближчі родичі та друзі продовжували уповати на Бога. Часто відвідували церкву, ходили до Св. Сповіді та Причастя, їздили в монастирі, святі місця, молилися за майбутню маму та дитя. «І я весь цей час просила Бога, щоб сталося диво і я змогла народити живу дитину. Була надія лише на Всевишнього, тому ми і назвали дитину Надією», — згадує жінка.
«Коли ми взяли її на ультразвук, побачили, що навколоплідні води фактично відсутні, їх не було навіть видно. Якщо дитина перебуває без водного періоду більше місяця, — це плачевна ситуація, — згадує пані Тетяна. — Але через два тижні УЗД показало, що рівень навколоплідних вод більший. У медицині є таке поняття, що води можуть набиратися (їх виробляють спеціальні ферменти). У дитини з’явився шанс на життя».
Але раптом ситуація різко погіршилася. Води відходили регулярно, і аналізи жінки були поганими. Показники крові вказували на запальний процес. Тягнути з вагітністю не могли, бо під загрозою було життя обох — мами і маляти. Лікарі негайно провели кесарів розтин.
«Матка не була готова до передчасних пологів. А коли Надійка народилася, у неї всі легені були інфіковані — запальний процес, вроджена пневмонія», — згадує мама.
«Дитина перебувала на стовідсотковому кисні, дихала за рахунок апарата. Відбувся пневмоторакс, одна легеня розірвалася, і дитину почали втрачати, — згадує пані Тетяна. — Лікар дитячої реанімації сказала: це безнадійно, але будемо боротися за її життя. Хірург поставив дренаж і прооперував дитинку. З крововиливом у головному мозку, з пневмонією, з запальними змінами у крові, з вживанням антибіотиків Надійка боролася за життя».
Через п’ять днів немовля перевели до дитячої лікарні. З часом воно почало дихати самостійно. Легені загоїлися. Дитинка їла і набирала вагу.
«Надійка вхопилася за життя і вижила, — каже лікар, — Батьки дали їй цей шанс, зокрема своєю Вірою».