«МуМі» не мумітроль, а Музей міста
У підземеллях Ратуші. Наразі без експонатів, вітрин, стелажів і аудіогідів...
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/422355/muzei.jpg)
У підвалах Ратуші відкрили «МуМі», тобто Музей міста, — площею 260 квадратних метрів. Тут буде, зокрема, креативний простір для змінних виставок і показу модних колекцій.
«Першу виставку у „МуМі“ заплановано на зиму, — розповіла „ВЗ“ директорка новоствореного музею Тетяна Бей. — Це буде експозиція на тему „Подорож Героя. Останній тиждень літа“, до формування якої може долучитися кожен охочий. Ця виставка розповідатиме про те, як дитина у віці активного пізнання самостійно досліджує місто. До процесу підготовки експозиції активно залучаємо жителів міста Лева. А зараз тут, у „МуМі“, є лише простір — без стелажів, стендів, вітрин, експонатів, аудіогідів… Відкриття музею — це знайомство з цим креативним простором».
Ремонт у підземеллях Ратуші робили кілька місяців, а загалом робота над створення «МуМі» тривала три роки. Наразі відкрито 260 «квадратів» простору, а загалом є 600 кв. м.
«Історія проєкту „Музей міста“ стартувала з ідеї підземного Львова — прокладення підземного туристичного маршруту від вежі Корнякта до площі Підкови, — зазначила Тетяна Бей. — Підземелля Ратуші вирішили використати для культурних цілей. Концепція підземного музею — простір для змінних виставок. Хочемо відкривати глядачам усе нові й нові теми, пов’язані з містом. Будемо давати змогу історикам, дослідникам показувати свої напрацювання — у форматі виставок. У „МуМі“ можна буде також проводити покази мод».
«Традиційно ми приходимо до музею, щоб побачити „мацальні“ речі, — зазначив під час урочистого відкриття „МуМі“ директор Дому Франка Богдан Тихолоз. — І навіть їх торкнутися, хоча їх торкатися не можна. Тут усе інакше! „МуМі“ — це простір відкритих і прихованих сенсів».
Такий «музей» коштував міській скарбниці… 5,4 мільйона гривень! (Закордонні партнери допомогли лише з фінансуванням проєктно-кошторисної документації). То, може, «сенси» облаштування «МуМі» не такі вже й «приховані»?