Мешканці Львівщини, які заборгували за доставку газу, можуть залишитися без субсидії

В Україні от-от розпочнеться опалювальний сезон, а борги споживачів за доставку газу перед АТ «Львівгаз» невпинно ростуть і вже сягають 40 мільйонів гривень. Газовики наголошують, що вчасна оплата за послуги з розподілу (доставки) природного газу є дуже важливою. Інакше безперебійне газопостачання опиняється під загрозою.

У Львівгазі вже готують досудові позови, а також передають інформацію про боржників, які мають субсидії, до соціального захисту.

Станом на початок жовтня за розподіл газу боргують майже 100 тисяч споживачів. Їх сукупний борг перед АТ «Львівгаз» становить 40 мільйонів гривень.

Газовики наголошують, що не мають іншого виходу і змушені подавати на боржників до суду. Вже надіслано 71 тис. досудових попереджень про необхідність сплатити за надану послугу. Стягнення боргів у судовому порядку призведе до додаткових фінансових витрат. Окрім боргу, споживачу доведеться сплатити судовий збір — 2,1 тис. грн, а також виконавчий збір -10% від суми заборгованості і можлива заборона виїзду за межі України. У багатьох випадках сума додаткових витрат перевищить суму, яку споживачеві слід сплатити за послугу з розподілу газу.

«Оплата за послуги Оператору ГРМ — це не «гроші за труби». Значна частина плати за розподіл газу спрямовується на роботу аварійно-диспетчерської служби «104», яка в режимі 24/7 ліквідовує витоки газу. Ще однією складовою витрат з тарифу на розподіл є утримання газорозподільних мереж, їх модернізація, капітальні та поточні ремонти, підтримка належного тиску в газорозподільній системі.

На Львівщині наші спеціалісти обслуговують 25 тис. км. розподільних газопроводів, через які газ доставляється до 840 тис клієнтів компанії. Тому сплачуючи за доставку газу, споживач інвестує у свій комфорт", — розповідає Олег Вінцюк, комерційний директор АТ «Львівгаз»

Серед споживачів, які не сплачують за розподіл газу, у багатьох є субсидії. І зараз призначення нових субсидій для них буде під питанням.

«Понад 7 тисяч мешканців Львівської області мають не лише субсидії, а й борги за розподіл газу. Компанія передає списки споживачів, в яких наявна заборгованість за більше ніж три місяці, структурним підрозділам з питань соціального захисту населення. І якщо такі борги не погасити — житлова субсидія на опалювальний період не призначатиметься», — наголошує комерційний директор АТ «Львівгаз»

Газовики кажуть, що глибока криза неплатежів у газовій сфері утворилась як наслідок прийнятого Верховною Радою України закону. Ним забороняється здійснювати відключення від газопостачання побутових споживачів, нараховувати їм штрафи й пені за несвоєчасну оплату спожитих житлово-комунальних послуг. Ця криза згубно впливає на можливості газорозподільної компанії підготувати мережі й обладнання до осінньо-зимового періоду.

Нагадаємо, що оплата послуги визначається тарифом, який затверджує НКРЕКП. З 1 липня 2020 року за рішенням держрегулятора тариф на доставку газу для АТ «Львівгаз» складає 1 грн 19 коп. на 1 кубометр газу в місяць.

Загальна вартість послуг доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта. Розмір плати залежить від обсягів фактичного споживання протягом минулого «газового року». Це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, ділиться на 12 місяців. Результат множиться на тариф на доставку. Таким чином, отримуємо вартість доставки газу на місяць, яка є однакова щомісяця.

Перевірити об’єм спожитого газу, наявність заборгованості за доставку газу та перевірити стан особистого рахунку можна онлайн завдяки сервісам 104.ua. Скористайтесь «особистим кабінетом» на сайті 104.ua, мобільними додатками 104 Mobile (для Android) і 104 Mobile Light (для iOS), а також чат-ботами 7104ua у Viber та Telegram. Крім того, у тих же додатках та за допомогою особистого кабінету онлайн можна передати показники лічильника та оплатити за послуги розподілу природного газу.

Схожі новини