«Місцева влада не хоче мати зі мною справу. Я людина принципова – проти корупції»
Атовець Сергій Прядка з нуля створює у Черкасах дитячу школу з вітрильного спорту
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/419714/835133029695325301317357542482019167831732o.jpg)
Колишній військовий Сергій Прядка заснував громадське об’єднання «Козацькі вітрила». На базі цього ГО атовець відкрив у Черкасах школу з вітрильного спорту для дітей. З огляду на те, як в Україні серед дітей поширюється наркоманія, такі гуртки — як порятунок! Мрія і цілі у атовця амбітні, щоправда, цей романтичний вид спорту є дороговартісним. Як військовий дає собі раду? На чию допомогу розраховує? Журналіст «ВЗ» поспілкувалася з паном Сергієм.
2 лютого 2017 року на Світлодарській дузі (під Дебальцевом) Сергій Прядка був поранений. У автомобіль, на якому віз командира батальйону, влучила протитанкова ракета. Сергію відірвало праву ногу. На лівій нозі відірвало два пальці, три інші пальці не працюють. Сергій має травмовані барабанні перетинки. Через це докучають болі голови… А до війни Сергій Прядка їздив на заробітки до Польщі. Його життя змінила Іловайська трагедія. Після того, як у Іловайську загинули українські військові, чоловік пішов на фронт.
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/09/sergiy_z_drugynou.jpg)
«До вітрильного спорту я не мав жодного стосунку, — каже 36-річний Сергій Прядка, коли розпитую, з чого усе почалось. — Друзі, професійні яхтсмени, запросили мене взяти участь у вітрильній регаті. Мені сподобалось. Я запитав, чи займаються у Черкасах діти цим видом спорту або такі любителі, як я? Виявилося, що колись така школа була, але її знищили, а землю продали під комерційне будівництво. Ми поїхали до Києва, де існує така школа Олімпійського резерву. Познайомились з її керівником. Коли дізнався про нашу ідею, подарував нам вітрильник. Сказав: «Це мій стартовий капітал у вашу майбутню школу».
Усе пану Сергію доводиться робити самотужки. Місцева влада атовцю не допомагає. «Я більше надіюся на спонсорів, ніж на владу, — веде далі Сергій Прядка. — Бюджетні кошти вибити на таку справу нереально! Міські чиновники не хочуть мати зі мною справу. Я — людина принципова. Проти корупції. Не за те я воював, і не за те мої пацани загинули, аби на громаді заробляти».
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/09/vitryla4.jpg)
Удалося Сергію Прядці придбати у Києві сучасний тренерський човен за 55 тисяч грн (ринкова ціна такого човна — 180 тисяч грн). Зі слів атовця, є бізнесмен, який допоможе закупити в Англії «беушні» вітрильники. Кращі, ніж «совдепівські». Вартість такого вітрильника — 450 євро. «Нам потрібне місце біля Дніпра для таких занять, — розповідає Прядка. — Думаю, вже після місцевих виборів будемо це питання вирішувати. У мене ціль — придбати сто вітрильників. Їх треба десь розміщувати. Потрібна охорона. Наразі у нас займається 15 дітей. А човнів є лише п’ять. Діти по черзі тренуються. Також у нас є два тренери, професійниі яхтсмени, які працюють на волонтерських засадах. Багато батьків телефонує, хоче записати дітей у секцію. Наразі заняття безкоштовні, але у Києві нам порадили: аби школу утримувати, якісь кошти за навчання доведеться брати. Однак талановитих дітей наша громадська організація завжди буде підтримувати. Цей спорт затягує. Я раз спробував ходити під вітрилами, вже не можу без цього жити. Коли вітер, так добре! Така легка втома. Навіть краще, ніж у спортзалі займатися».
Сергій Прядка — учасник збірної України Ігор Нескорених. На його сторінці у Фейсбуці уся команда з фотографіями військових. Усього їх 20 осіб. Цього року змагання відклали через карантин. Збірна мала їхати до Гааги (Нідерланди). Ігри Нескорених заплановані на травень наступного року.
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/09/vitryla6.jpg)