Вінтажна біжутерія, фотоапарат початку XX століття та рештки «польської умивальні»...
На блошиному ринку «Тлум&Крам» можна придбати унікальні речі з багатою історією, познайомитися із затятими колекціонерами зі всієї України
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/418304/runok.jpg)
Популярний у місті Лева блошиний ринок «Тлум&Крам» нарешті повернувся до роботи після тривалого карантину. Стартував із дворика Ратуші. Тут колекціонери старовини продають антикваріат, картини, вишиванки, вироби з дерева, срібла, вінтажну біжутерію, уламки предметів інтер’єру польських та австрійських часів… Також гості ринку слухали виступ «вінілового» ді-джея. Наступний «Тлум&Крам» анонсують на 29 серпня — у Парку культури і відпочинку імені Богдана Хмельницького.
Як розповіла «ВЗ» співзасновниця блошиного ринку «Тлум&Крам» Дара Бурко, перший після карантину торг антикваріатом присвятили збору грошей на лікування львів’янина Юрія Рудзінського, який бореться з лейкемією.
При вході у дворик усім відвідувачам міряють температуру і нагадують одягнути маски, дають антисептик, щоб продезінфікувати руки. Звернула увагу, що прохід до дворика Ратуші декорували гуцульським килимом та старою як світ скринею для приданого. Це налаштовує на позитивний настрій, а водночас на хороший торг. Скрині з дерева, з красивими візерунками, де панянки колись зберігали святковий одяг, прикраси, коштують на блошиному ринку 3,5−6 тисяч гривень. Можна трохи торгуватися. Майже усі продавці «Тлум&Крам» радо відгукувалися на прохання покупців «спустити ціну» на 50−200 гривень.
Звертаю увагу на раритетні годинники кінця XIX століття. За них правлять 200−300 доларів. І без жодного торгу. Продавці кажуть, ціна і так «комфортна», у Європі за таку річ можна вторгувати утричі дорожче. Більшість з таких настінних дзиґарків не робочі. Продавці готові поділитися контактами майстрів, які запустять стрілки у роботу. «Пані, відкрию вам дверцята, аби ви побачили механізм цього доброго австрійського дзиґарка. Там є емблема і рік виробництва! Це знак якості», — сказав мені продавець Олексій. — Це і для подарунка, і для своєї квартири хороша річ".
Від п’яти тисяч гривень коштують фотоапарати початку XX століття. Вони у робочому стані. «Заправляєш» фотік плівкою — і гайда робити фотосесію на будь-який смак.
Ліхтарі від карет — 1200−1800 гривень. Півтори тисячі гривень просять за табличку польською мовою Umyvalnia. Старовинні іржаві м’ясорубки — 150−500 гривень. Настінна підставка для ключів австрійських часів — 2,5 тисячі гривень.
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/08/Umuvalna.jpg)
Є на ринку чимало книг. Зокрема «Історія української культури», яку видав Іван Тиктор (політичний діяч, старшина УГА, власник найбільшого львівського українського видавничого концерну Галичини 30-х років — «Українська преса»), — 700 гривень.
Жінки «окупували» ятки, де продають старовинний посуд та біжутерію. Півтори тисячі гривень хочуть за ємність для соку, а столовий набір «під срібло» — 15 тисяч гривень. Звертаю увагу на металеву підставку для пляшки вина. За неї продавець Андрій захотів 2,2 тисячі гривень. Мідна попільничка у вигляді підкови — 200 гривень. Набір старовинних ложок — 400−700 гривень, кавова чашка з блюдцем — 450, підсвічники — 120−1000 грн.
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/08/bizhuteria.jpg)
Біжутерія — окрема тема блошиного ринку. Продавчиня Оксана запрошує до себе панянок, закликає міряти вінтажні американські брошки. Ціни не кусаються: від ста і до тисячі гривень. Оригінальні кліпси — 250−500 гривень. Деякі жінки «залипали» на примірках біжутерії на годину-дві і залишали понад тисячу гривень виторгу. Серед тих, хто не втримався від спокуси і придбав дві оригінальні брошки, — журналістка «ВЗ».
Тож з нетерпінням чекаю на наступний ринок «Тлум&Крам».