Переїхати з Кульпаркова у Заклад?
Обласна рада хотіла «змінити прописку» львівській психлікарні, але це не вдалося
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/401179/piketpsyxo.jpg)
Мало бракувало, аби Львівська психлікарня на Кульпарківській «переїхала» у… село Заклад Миколаївського району Львівщини. І це зовсім не анекдот. У порядку денному сесії Львівської облради цілком серйозно стояло питання про реорганізацію психіатричної служби у Львівській області, яке передбачало зміну місця реєстрації Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні зі Львова у село Заклад (там функціонує обласна психіатрична лікарня «Заклад»). Для зміни юридичної адреси львівської лікарні забракло одного голосу: «за» проголосували 42 депутати, а для прийняття рішення було потрібно щонайменше 43.
Якби рішення про перереєстрацію пройшло, це б означало, що податки з доходів фізичних осіб працівників львівської психлікарні мали би йти не у бюджет Львова, де за фактом розташована лікарня, а у Тростянецьку ОТГ, куди входить село Заклад. Проєкт об’єднання обох психлікарень представляла очільниця обласного департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак. За реорганізацію був і гендиректор Львівської обласної психлікарні Богдан Чечотка. Натомість представники колективу психіатричної лікарні «Заклад» влаштували пікет під стінами облради, виступаючи проти перереєстрації. Вони вигукували «Ганьба!».
Колектив «Закладу» звернувся до голови Львівської ОДА Маркіяна Мальського, голови облради Олександра Ганущина, вимагаючи оголошення недовіри та звільнення директорки департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірини Микичак. За те, що вона «перевищує свої повноваження, не маючи жодної аргументації, просуває на розгляд облради проєкт-рішення без обґрунтування, що може призвести до відчуження майна, споруд та скорочення штату медичних установ».
Ситуацію прокоментував міський голова Львова Андрій Садовий: «Фактично лікарню „переносять“ лише на папері, штучно і з єдиною метою — забрати гроші. Якщо таке рішення буде прийнято, громада Львова втратить протягом року від 10 до 14 мільйонів податку на доходи фізичних осіб. Це ті гроші, які, в тому числі, йдуть на благоустрій, ремонт доріг та хідників біля лікарні. Я просто хочу нагадати Львівській облраді, що вона представляє інтереси територіальних громад області. І Львів є не лише обласним центром, а й за чисельністю становить третину нашої області. За таким принципом Львівську обласну раду можна перенести у Тернопільську або Харківську області. Чому б ні? Давайте будемо мудрими!».
Того ж дня головні лікарі медзакладів Львова звернулися до обласної ради з проханням не підтримувати рішення про перереєстрацію обласної психіатричної лікарні зі Львова у село Заклад. Адже більшість працівників лікарні — львів’яни, які зацікавлені в тому, аби відрахування ПДФО з їхніх зарплат скеровувалось на розвиток рідного для них міста. За аналогічне звернення проголосував і виконком Львівської міськради. Також це звернення розглянуть на сесії міської ради цього четверга.
До речі, нещодавно за схожою схемою Львівська обласна клінічна лікарня «змінила прописку» — зі Львова на Великий Любінь. Тепер ПДФО йде в бюджет Великого Любеня, а міський бюджет Львова ці гроші втратив.