«Попит на шкільну форму суттєво впав»
Зате витрати на шкільне приладдя – чималенькі
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/395729/forma-f2.jpg)
Навчальний рік уже не за горами… А це означає, що уже невдовзі розпочнеться «шкільний бум». Батьки з дітьми обиратимуть не лише шкільне приладдя, а й одяг та взуття. Похід крамницями батьки відкладають зазвичай на останній місяць літа. А тому витрати на усі шкільні речі різко зростають. З гаманця «одним махом» доведеться викласти 4000−4500 грн!
Досвідчені експерти радять батькам першачків, щоб не розгубитись у магазині канцтоварів, варто поспілкуватись з майбутнім класним керівником вашої дитини й уточнити конкретний список потрібних товарів. Зі списком вже легше!
Першочерговою покупкою завжди стає портфель. У крамниці шкільних рюкзаків — до кольору до вибору. Як же діти примудряються обрати один ранець з цього різнобарв’я? А ціни цьогоріч стартують від 500 грн. «Наплічник з ортопедичною спинкою в середньому коштує 700−1500 грн», — каже продавець пані Світлана.
Відтак необхідно придбати «начинку» для рюкзака. А це зошити в клітинку та лінійку (12−18 аркушів), папка для зошитів, пенал, лінійка, ручки, олівці, ґумка, стругачка, папка для творчості, у яку складаєте кольоровий папір, картон, ножиці, клей, пластилін, альбом, акварель, пензлики… А ще потрібно купити щоденник (його вартість від 30 грн і вище), підставку для книг, обкладинки для зошитів та книжок. Переглядаючи розмаїття ілюстрацій на щоденниках та зошитах, помітила, що цього року популярні зображення з героями серіалу «Школа», пейзажами та архітектурою міст України, спортивними кумирами, але, на жаль, є попит і на зошити з російськими «Смішариками». Це все обійдеться у кругленьку суму — близько 1300 грн.
Знадобляться дитині у школі і ланч-бокс та пляшечка для води. На все про все — 350 грн.
Та коли мова заходить про шкільну форму та спортивний одяг, то більшість батьків і дітей хапаються за голови. Бо саме тут надскладний вибір. Коли дійдете до цього етапу, головне — не панікувати, а пройтись кількома крамницями, порівняти співвідношення ціна/якість у кожній з них. Поки ходила магазинами, почула багато історій від батьків про те, що шкільні форми зараз не дуже якісні, залишають фарбу на одязі, скоро зношуються, рвуться тощо. Вартість, до прикладу, сарафанчика для дівчинки — від 380 грн, білої сорочки — від 230 грн. Ціни на піджаки стартують від 450 грн.
Питаю в одній із крамниць, чи впав цього року попит на шкільну форму? Нагадаємо, у червні цього року президент скасував вимогу обов’язкової шкільної форми. «Попит на форму впав, але все одно є люди, які купують шкільний одяг, — каже продавець пані Ірина. — Хоча більшість обирає варіант білий верх — темний низ. Багато хто купує вишиванку».
/wz.lviv.ua/images/articles/2019/08/forma_f.jpg)
Минаючи чергову крамницю, почула розмову мами та донечки, яка невдоволено приміряла, мабуть, не перший і навіть не п’ятий сарафан. Мати благала дівчинку приміряти ще декілька сукенок. А мала казала: «Я люблю фізкультуру, мені потрібні кросівки!». За мить дівчинка вже стояла біля стенду зі взуттям.
Я тим часом прицінилася до спортивного вбрання. Ціна якісних спортивних костюмів стартує від 480 грн. За взуття доведеться викласти не менш ніж 430 грн. Також не забудьте, що потрібно купити торбинку для змінного взуття. А це — плюс 100 грн.
Батько, який прийшов до магазину зі сином, розповів, що все необхідне до школи вони купили дуже швидко. Миколка радісно демонстрував мені пенал з емблемою улюбленої футбольної команди «Барселона». На все батько витратив близько 4500 грн.
Фото авторки
Христина Онисько