«Люди, які мене не бачили останні півроку, не можуть впізнати»
Письменниця Людмила Пуляєва за півроку схудла на 39 кілограмів!
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/388777/pul.jpg)
Якщо хтось мріє схуднути, але каже, що йому це не вдається, я у це не вірю. Бо людина, яка має силу волі, наполегливо та вперто йде до своєї мети. Саме такою є письменниця Людмила Пуляєва, яка взяла участь у соціальному проекті схуднення AntiFat (авторка і засновниця Анна Корнейчук) і довела (насамперед собі), що може позбутися зайвих кілограмів.
А все почалося з того, що на одному з львівських телеканалів торік вирішили зробити щось схоже на проект «Зважені та щасливі». Для участі у проекті запросили чотирьох медійних осіб, які мають надлишкову вагу. Протягом чотирьох місяців ці знаменитості худнули. Усе відбувалося під наглядом двох фітнес-тренерів. Взяла участь у цьому проекті і директор Обласної юнацької бібліотеки Тетяна Пилипець. Пані Людмила спостерігала за цим процесом, адже він відбувався у неї на очах. Через чотири місяці Тетяна Пилипець постала перед нею зовсім іншою — значно худішою і ще гарнішою, бо скинула аж 40 кілограмів! Саме Тетяна Пилипець розповіла, що один із телеканалів знову організовує подібний проект. Для цього треба заповнити анкету у соцмережах і прийти на кастинг.
— Я бачила зміни, які відбулися з Тетяною, і зрозуміла, що це можливо. Головне — захотіти. Але одна річ худнути самій, як кажуть, «на хлопський розум», інша — якщо тобі у цьому допомагають спеціалісти. Успішно пройшла кастинг і стала однією з десяти учасників команди сміливців, які мріють бути стрункішими, — розповіла журналістові «ВЗ» Людмила Пуляєва. — Кожен четвер був присвячений знімальному процесу. Ми не знали, що нас чекає цього дня, але було і складно, і цікаво, і трохи екстремально.
/wz.lviv.ua/images/articles/2019/04/2_-_Liudmyla_Chyzhovych.jpg)
— А що було екстремального?
— Одного разу нас відвезли у парк, що біля ринку «Південний», дали мішки і рукавиці. Треба було збирати сміття. Хто назбирає більше сміття, той стає переможцем того дня. Почали ми з шостої вечора, коли вже сутеніло, назбирали від шести до десяти мішків кожен.
— А який зі знімальних днів був найважчим?
— Коли ми бігли крос — 5 кілометрів — у Шевченківському гаю. Для людей із зайвою вагою — це надвипробування. Та ми всі прибігли і отримали свої медальки. Для мене це було дуже складно, бо коли я в юності займалася легкою атлетикою, більш ніж два кілометри не бігала.
— У чому ще полягала програма зі схуднення?
— У Вайбері було створено чат, куди ми скидали фото свого харчування. Це була одна з умов. Для того, щоб знати, що можемо їсти, а від чого треба відмовитися, кожному з нас дали правила правильного харчування. Почали з того, що з раціону треба було викинути увесь гастрономічний «шмельц» — борошняні вироби, все смажене і свинину. До речі, правильне харчування — це не дієта і не голодування. Можна їсти і макарони з цілозернового борошна, всі каші, окрім манної. Про солодощі і міцний алкоголь краще забути. Але мед і сухе вино не забороняють. Каву і чай також можна. У цьому правильному харчуванні є допустима норма грамів за один прийом їжі.
/wz.lviv.ua/images/articles/2019/04/OKR_0822.jpg)
— Не хотілося одного разу надіслати фото з правильним харчуванням, а потім відкрити холодильник і вийняти звідти півметра ковбаси?
— А кого я буду дурити? Сама себе? Для чого? Я ж прийшла на проект не заради когось, а насамперед для себе. Телеверсія проекту тривала три місяці. Нас забезпечили безкоштовними абонементами у тренажерний зал, де займалися під керівництвом тренерів.
— Як часто контролювали вашу вагу?
— Місяць ми худли самостійно. Потім нас зважували щотижня. Двоє учасників, які скинули найменше, потрапляли на пекельне завдання, в результаті якого залишався у проекті той, хто це завдання вигравав.
— Скільки кілограмів важили до проекту?
— 146. Це була страшна цифра. Досі не можу зрозуміти, як жила з такою вагою. Це тільки уявити: навантажити на себе центнер і носити його на собі. За півроку я позбулася 39 кілограмів. На фінальній зйомці мій показник був мінус 30 кілограмів, а за наступні три місяці під час домашнього самостійного схуднення позбулася ще дев’яти кілограмів. Власне ця цифра і принесла мені перемогу, бо це був найвищий відсоток так званого домашнього схуднення. Мрію, щоб на терезах моя вага показувала двозначну цифру.
— Як змінювалися внутрішньо, окрім того, що змінювалися зовнішньо?
— Насамперед систематизувалися пріоритети і цінності. Душа розквітала і співала. Я живу на четвертому поверсі, і коли до проекту підіймалася сходами, на другому змушена була зупинятися, щоб перепочити. Тепер на четвертий виходжу на одному подиху. Щоб зав’язати шнурівки на черевиках, треба було два рази нахилятися, бо з першого разу мені не вдавалося цього зробити. Завдяки проекту у мене з’явилася впевненість. Зрозуміла, що можу подобатися, мною можуть захоплюватися. Бо стала жінкою, яка несе позитив. Із зовнішніми змінами відбулися і внутрішні. У міру того, як зменшувалися мої об’єми, збільшувалася внутрішня сила і сила волі, яка у мене завжди була. Люди, які мене не бачили останні півроку, не можуть впізнати.
— За стільки часу руки жодного разу не опустилися?
— Навіть тоді, коли вилетіла одна з перших з телевізійної версії проекту. Так трапилося, що за підсумками тижня я скинула найменше кілограмів. З однією дівчиною, яка не скинула жодного кілограма, ми мусили боротися «за виживання», тобто котрась з нас вибувала з проекту. Це так зване пекельне завдання. Але ми мали шанс врятуватися, якщо зуміємо впоратися із завданням — замінити літні шини в автомобілі на зимові. Я три колеса замінила швидко, а на четвертому неправильно поставила домкрат. Четверте колесо замінювала двічі, тому і втратила час. Я програла. Але навіть те, що вилетіла зі знімального процесу, мене ще більше загартувало. І далі ходила на тренування і продовжувала худнути. У фіналі я перемогла. Але скинути — це півсправи. Головне, втримати цей результат. Бо та перемога нічого не варта, якщо людина її не може втримати.
— Чи за цей час, окрім зовнішніх і внутрішніх змін, відбулися зміни в особистому житті?
— Звісно! На подружньому житті я поставила крапку. Моя участь у цьому проекті підтвердила, що я жила з людиною, яка не розуміла моїх змін і не хотіла їх приймати. Я чоловіка влаштовувала такою, якою була. Він був переконаний, що, окрім нього, не буду нікому потрібна. Але це не влаштовувало мене. Проект допоміг розібратися у цьому. Стосовно того, чи є у мене людина, яка посіла вакантне місце (сміється. — Г. Я.)… Звісно, є. Коли вирішила змінюватись, не ставила собі за мету когось шукати. Але доля іноді втручається у наше життя.
— Тепер треба змінювати гардероб…
— Це правда. Я принципово викинула усі великі речі, щоб не з’явилося спокуси: он там у шафі висить великий светр, то буде на всяк випадок. Усі речі великих розмірів віддала в «Емаус-оселю» малозабезпеченим. Потроху оновлюю гардероб. Але це приємні клопоти. Колись через зайву вагу не любила і не носила суконь. Зараз полюбила сукні. І у мене їх з’явилося досить багато. Розумію, що лише тепер у мене пробудилася та жіночність, яка була, але яку я притлумлювала. Нарешті радію з того, що жінка у сукні — це жіночно і красиво.