Після операції на рак живе без шлунка… 30 років!
Методику волинянина медики радять іншим хворим
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/383437/shlunok.jpg)
У 48 років життя Віталія Білана зі села Ворончина Рожищенського району поділилося на «до» і «після». Зі страшним діагнозом він опинився в онкодиспансері. Медики змушені були видалити чоловікові шлунок у надії, що йому ще вдасться якось протягнути рік-два. Та сьогодні чоловікові 77! Він переконує: тому, що нині ходить по білому світу, завдячує народній медицині, бо вона творить дива.
Харчуватися має часто, але потрошки
Біда дала про себе знати зовсім несподівано. Важко було у розквіті сил усвідомлювати, що життя висить на волосині. Мучило запитання: як далі правильно вчинити, до кого по допомогу звернутися? І Віталій Миколайович довірив свою долю медикам онкодиспансеру. Коли після важкої 5-годинної операції хірург повідомив, що тепер доведеться вчитися жити без шлунка, чоловік найперше запитав, чи так буває. Лікар кивнув головою. Тоді пацієнт почав старанно запам’ятовувати медичні рекомендації та настанови.
— Я одинадцять діб нічого не їв, — згадує ті часи Віталій Миколайович. — В організм банками вливали всяке «капання». Мучився страшенно, терпів жахливі болі. Аби хоч трохи ставало легше, змушений був ще ковтати жменями піґулки.
Коли на дванадцятий день після операції чоловікові дозволили скуштувати кілька ложок нормальної їжі, він трошки підбадьорився. Та лікар відразу попередив: може їсти все, крім страв із солодкого молока, харчуватися має часто, але зовсім потрошки.
Перетравлювати їжу й тамувати біль Віталію Білану якийсь час ще допомагали медикаменти. Та потім їх відмінили. От тоді йому, зізнається, стало справді дуже погано, часом навіть здавалося, що ось воно — наближення кінця. Але родина дуже підтримувала, й чоловікові захотілося боротися. Тоді й почалася його особиста боротьба за себе.
— Я згадав свою бабцю, — розповідає Віталій Миколайович. — До неї йшли люди шлунок «поставити», ляк вилити — всім допомагала. А ще вона добре зналася на всяких травах, казала, що в них сила. От я й собі вирішив звернутися по допомогу до народної медицини.
У пошуках трав кілометри намотував
Чоловік перечитав гори тематичної літератури. Придбав кілька книг відомого цілителя Євгена Товстухи. З газет та журналів виписував для себе рецепти фітотерапії. Щось підходило, від чогось доводилося відмовлятися. Та переломним моментом вважає одну з публікацій травника Леоніда Павленка, в якій таки знайшов для себе унікальний еліксир здоров’я.
— У ній йшлося про цілющу енергію сонця, яка через промені передається природі, — говорить Віталій Миколайович. — Павленко пояснював це так: промінь ділиться на 86 спектрів, тому треба взяти квіточки з 86 різних рослин (дерев, кущів і трав) в однаковій пропорції. Їх висушити, перетерти на порошок, змішати і готувати з цієї суміші чаї. Я обрав міркою 250-грамову склянку. Скажете, то небагато? А щоб зібрати тих 86 склянок, довелося обходити-об'їздити «50-кілометрову зону» навколо села! Добре, що мені у цьому допомагала дружина — з її допомогою й зробив я ті ліки.
Три місяці день у день Віталій Білан пив відвар, поки врешті не відчув таке бажане полегшення. Каже, біль вщух, а організм почав швидкими темпами відновлюватися. Вчорашній важко хворий наче заново народився!
В онкодиспансері всі дивувалися з результату
Чоловік з усмішкою згадує: коли виписувався з лікарні, йому з натяжкою прогнозували золотий ювілей. А він вже зустрів золоте весілля з коханою дружиною Галиною Микитівною! Віталій Миколайович тішиться дітьми та внуками й знаходить час на вірші. А ще — на спілкування з природою. Бо впевнений, саме вона його зцілила, повернула до життя.
Пенсіонер розповідає, що в перші роки, коли проходив «контрольні» обстеження в онкодиспансері, лікарі відверто дивувалися, як дає собі без шлунка раду, має таке хороше самопочуття? Тож не крився і зізнався, що випробував на собі не один рецепт народної медицини, поки знайшов «свої» ліки. Пізніше медики почали давати контакт Білана пацієнтам з подібними проблемами. Тож до селянина почали з’їжджатися люди мало не з цілого району, аби вивідати його секрети боротьби зі страшним ворогом — раком.
— Вони слухали, записували, а потім кожен вибирав собі те, що йому підходить, — каже Віталій Миколайович. — Бо рецептів народна медицина дає безліч. Головне, їх правильно підібрати і взяти на озброєння. Тоді навіть смертельна біда відступить. Хіба я не приклад?
Волинська область