«Недоречно, аби спершу „йшов“ макіяж, а потім особистість»
Майстриня макіяжу Мар’яна Юдіна привезла з Парижа дві почесні медалі зі світових змагань
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/378489/makiyazh.jpg)
У Парижі помпезно відгримів чемпіонат світу OMC HAIRWORD з перукарства, макіяжу та нігтьової естетики, де львів’янка, візажист Мар’яна Юдіна, здобула бронзову медаль в індивідуальному та золоту медаль у командному заліку. Вперше за багато років кубок переможців майстрів у сфері макіяжу приїхав в Україну. Журналістка «ВЗ» зустрілася з Мар’яною Юдіною, щоб розпитати про шлях до перемоги на популярному конкурсі в Парижі, про стиль її роботи, модні тенденції у макіяжі та плани на наступні перемоги у світі краси.
Жінка вразила відкритістю, щирістю. З перших секунд скажеш, що макіяж і створення красивих образів для представниць прекрасної половини людства — її сфера життя та водночас хобі. Мар’яна це підтверджує: «Йду на роботу із задоволенням — це і стиль життя, і хобі. Кайфую від того, що роблю».
/wz.lviv.ua/images/articles/2018/10/Maki4.jpg)
Мар’яна Юдіна працює візажистом сім років. Починала з манікюру, але згодом вирішила, що це не її. За освітою економіст. «Але моя мрія була іншою — працювати майстром макіяжу, — зізнається. — Участі в популярному паризькому конкурсі передував доволі довгий шлях. Спершу був відбірковий тур чемпіонату заходу, потім — чемпіонату України. Відтак зі складу переможців чемпіонатів сформували збірну України, яка представляла нашу державу у Франції. Зі Львова у Парижі я була одна, у нашій українській команді — шість візажистів. За перемогу у Франції змагалися учасники з 47 країн світу. Очікувала на перемогу. Налаштовувала себе таким чином: якщо їду на такий популярний конкурс — це вже великий успіх. Ці медалі дають змогу говорити про себе як про майстра міжнародного рівня. Для мене вони символізують насамперед те, що недаремно витратила на тренування чимало часу».
/wz.lviv.ua/images/articles/2018/10/maki5.jpg)
/wz.lviv.ua/images/articles/2018/10/Maki.jpg)
Запитую про роботи майстрині, які принесли їй заповітні медалі. Мар’яна Юдіна вразила журі вишуканим салонним весільним макіяжем та двома «фантазійними» роботами у стилі фешн-зйомок та подіуму. Намалювала на обличчі моделі креативний декор, образ доповнила декорованим камінням. Журі оцінювало роботу майстрів конкурсу за кількома критеріями — якість роботи, техніка, складність, загальний образ. Свою частку у перемогу Мар’яни привнесла модель Софія Пукало. «Не кожна дівчина може бути моделлю на таких конкурсах, — пояснює пані Мар’яна. — Звертають увагу на пропорційність, красиве обличчя, якісну шкіру… І найголовніше — як красуня-модель себе подасть перед журі. Вона може бути шикарною, вишуканою, але під час конкурсу може стояти як мумія. На роль моделей також не підходять дівчата зі штучно збільшеними губами, з татуажем (йдеться про перманентний макіяж. — Авт.)».
/wz.lviv.ua/images/articles/2018/10/Maki1.jpg)
— Розкажіть про модні тенденції у макіяжі.
— У тренді на подіумі — моделі з блискучою шкірою: використання спеціальних хайлайтерів. Це живе обличчя з мінімумом тону. У моді також безконтурні губи (не використовувати для підводки контурів губ олівець. — Авт.). Не втрачає актуальності максимально природний ефект, без зайвих об’ємів, пастельні відтінки очей. Щодо брів, то вони не мають контрастувати з кольором волосся. У моді брови горизонтального формату, без високих вигинів — так звані «жіночі брови».
Макіяж для зйомок чи, наприклад, вечірні образи потребують використання яскравих пігментів для очей. На мою думку, чим природніше виглядає жінка — тим вона красивіша. Треба вміти підкреслити макіяжем усі переваги. Робити яскравий мейк — недоречно. Щоб спершу «йшов» макіяж, а потім особистість…
/wz.lviv.ua/images/articles/2018/10/Maki2.jpg)
— Де себе реалізовують випускники курсів макіяжу? У місті Лева ледь не кожен салон краси організовує такі курси, видає сертифікати.
— Багато з них працюють «на дому». Останнім часом спостерігається така тенденція: чимало українських майстрів макіяжу та манікюру, які давно працюють у Європі (Польщі, Італії), приїжджають до нас на курси. Чому? Бо там навчання не надто якісне і доволі дороге. Наприклад, місяць навчання в Італії на майстра манікюру — 200 євро. А у нас у цю вартість можна вкластися за весь курс.
/wz.lviv.ua/images/articles/2018/10/maki3.jpg)
Наші майстри цінуються у всьому світі. Сфера макіяжу — дорога річ. Майстер, який закінчив курси, має придбати косметику, яка коштує недешево. Лише одна палітра професійних тіней обійдеться від 1200 гривень. Є справді талановиті дівчата, які, на жаль, не мають стартового капіталу, щоб придбати косметику для роботи. Хтось зникає з ринку, хтось йде в салон краси, дехто навіть бере на косметику кредит…
Фото з архіву Мар’яни Юдіної